«ՎԵՏՕ» հասարակական-քաղաքական շարժման ղեկավար Նարեկ Մալյանի փաստաբան Տիգրան Աթանեսյանն այս պահին Հայաստանում չէ։ Այս մասին այսօր՝ հունվարի 28-ին, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Տիգրան Աթանեսյանը։
«Դեռ գեթ մեկ դեպք չի եղել, որ Նարեկ Մալյանը առաջին կանչի դեպքում չներկայանար իրավապահներին: Նշանակում է այդ էժան շոուն ինչ-որ մեկին պետք էր: Այս պահին Հայաստանում չեմ, վերադառնալուն պես կանդրադառնամ հարցին ավելի մանրամասն»,- գրել է նա։
Նշենք, որ NEWS.am-ի հետ զրույցում «Իրավական ուղի» ՀԿ համահիմնադիր Ռուբեն Մելիքյանն ասաց, որ Նարեկ Մալյանը չի դիմել իր փաստաբանին. «Ենթադրվում է, որ այդ իրավունքից Մալյանին զրկել են»։
Ավելի վաղ Հայաստանի ԱԺ նախկին պատգամավոր Միհրան Հակոբյանը ֆեյսբուքյան իր էջում տեսանյութ էր հրապարակել, որում երեւում է, թե ինչպես են բերման ենթարկում Նարեկ Մալյանը։
«Ռեպրեսիաների նոր փուլ: Դիմակավորված անձիք բռնի կերպով առեւանգում են հայտնի հասարակական գործիչ Նարեկ Մալյանին»,-հրապարակված տեսանյութին կից գրել էր Միհրան Հակոբյանը:

Адвокат руководителя общественно-политического движения «ВЕТО» Нарека Маляна Тигран Атанесян на данный момент находится за пределами Армении. Об этом он сообщил на своей странице в Facebook.
«Не было ни одного случая, чтобы Нарек Малян по первому же требованию не явился в правоохранительные органы. Значит, кому-то понадобилось это дешевое шоу. Я сейчас не в Армении. По возвращении затрону этот вопрос подробнее», - отметил Атанесян.
Отметим, что в беседе с корреспондентом Новости Армении - NEWS.am соучредитель общественной организации «Правовой путь» Рубен Меликян сказал, что Нарек Малян не обращался к своему адвокату. «Предполагается, что этого права Маляна лишили», - отметил Меликян.
Ранее бывший депутат Национального собрания Армении Мигран Акопян на своей странице в Facebook опубликовал видео, на котором видно, как подвергают приводу Нарека Маляна. «Новый этап репрессий. Люди в масках похищают известного общественного деятеля Нарека Маляна», - написал Мигран Акопян.