Վրաստանի քաղավիացիայի գործակալությունը կորոնավիրուսի պատճառով մինչեւ մարտի 29-ը դադարեցրել է Չինաստանի հետ ավիահաղորդակցությունը:
«Կանխարգելիչ միջոցառումների շրջանակում Վրաստանի կորոնավիրուսի տարածումը կանխելու համար ժամանակավորապես արգելվել է Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության հետ ուղիղ ավիահաղորդակցությունը: Այս մասին արդեն տեղեկացվել են ավիաիշխանություններն ու ՉԺՀ համապատասխան ավիաընկերությունները: Սահմանափակումները կգործեն մինչեւ մարտի 29-ը»,- ասվում է գերատեսչության հաղորդագրության մեջ:
Գործակալությունը հավելել է, որ ավիահաղորդակցության ժամանակավոր դադարեցումը կարող է վերանայվել՝ կախված վիրուսի տարածման տեմպերից:
Վրաստանի եւ Չինաստանի միջեւ շաբաթական երեք անգամ մշտական ուղիղ չվերթներ են իրականացվում Թբիլիսի-Ուրումչի երթուղով:

The Georgian Civil Aviation Agency stopped air communication with China until March 29 amid the coronavirus, the statement said.
Within preventive measures for the possible spread of coronavirus in Georgia, direct flights with China are temporarily prohibited. The aviation authorities and the corresponding airlines of China have already been notified about this. The restrictions will be valid until the end of the winter navigation season (March 29), the statement said.
The agency added that the decision to temporarily stop the flight may be reviewed depending on the pace of the spread of the epidemic.
There are regular direct flights between Georgia and China three times a week along the Tbilisi-Urumqi route.