ՀՀ պաշտպանության նախարարության աշխատանքային խումբը Մոսկվայում մասնակցում է ընթացիկ տարում ՌԴ նախագահությամբ կայանալիք ԱՊՀ, ՀԱՊԿ և ՇՀԿ անդամ պետությունների պաշտպանության նախարարների խորհրդի համատեղ նիստի նախապատրաստման աշխատանքային խորհրդակցությանը: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ լրատվական ծառայությունից։
Փետրվարի 4-ից 5-ն անցկացվող խորհրդակցությանը մասնակցում են նշված կազմակերպությունների անդամ պետությունների պաշտպանական գերատեսչությունների միջազգային ռազմական համագործակցության կառուցվածքային ստորաբաժանումների ղեկավարները:

Рабочая группа Министерства обороны Армении принимает участие в рабочем совещании по подготовке совместного заседания совета министров обороны стран Содружества Независимых Государств (СНГ), Шанхайской организации сотрудничества (ШОС) и Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) под председательством России. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
В совещании, которое пройдет 4-5 февраля, принимают участие главы структурных подразделений по международному военному сотрудничеству оборонных ведомств стран-членов отмеченных организаций.