Փետրվարի 10-ին փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է Երեւանում Եվրոպայի խորհրդի գրասենյակի ղեկավար Նատալյա Վուտովային:
Տիգրան Ավինյանը նշել է, որ Եվրոպայի խորհուրդը (ԵԽ) Հայաստանի առանցքային գործընկերներից է ժողովրդավարության, մարդու իրավունքների պաշտպանության, օրենքի գերակայության արժեքները առաջ մղելու հարցում: Նա նաեւ անդրադարձել է անցած տարի մեկնարկած Հայաստան-ԵԽ 2019-2022թթ. գործողությունների ծրագրին, որը կարեւոր հանգրվան է հարաբերությունների զարգացման համար:
Նատալյա Վուտովան փոխվարչապետին է ներկայացրել ԵԽ գրասենյակի գործունեության հիմնական ուղղությունները Հայաստանում:
Զրուցակիցները քննարկել են թվայնացման, էլեկտրոնային արդարադատության, կիբեռանվտանգության ոլորտներում համագործակցության հնարավորությունները, ինչպես նաեւ արհեստական բանականությանը վերաբերող հարցեր մարդու իրավունքների պաշտպանության համատեքստում:
Տիգրան Ավինյանն ասել է, որ թվայնացման գործընթացը մեծ թափով առաջ է գնում եւ կարեւորել է համատեղ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում համագործակցությունը:

Вице-премьер Армении Тигран Авинян принял руководителя Офиса Совета Европы в Ереване Наталью Вутову.
Как сообщает пресс-служба правительства, Тигран Авинян отметил, что Совет Европы (СЕ) является одним из ключевых партнеров Армении в вопросе продвижения ценностей демократии, защиты прав человека, верховенства закона. По его словам, стартовавшая в прошлом году программа действий Армения-СЕ на 2019-20 гг важный этап для развития отношений.
Наталья Вутова представила вице-премьеру основные направления деятельности офиса СЕ в Армении.
Собеседники обсудили возможности сотрудничества в сферах оцифровки, электронного правосудия, кибербезопасности, а также вопросы искусственного интеллекта в контексте защиты прав человека.
Тигран Авинян сказал, что процесс оцифровки продвигается с большим размахом и подчеркнул важность сотрудничества в сферах, представляющих взаимный интерес.