SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ Հայաստանի քննչական կոմիտեի Արագածոտնի մարզային քննչական վարչության հատկապես կարևոր գործերով քննիչի կողմից նյութեր են նախապատրաստվում երեկ՝ փետրվարի 15-ին, Արագածոտնի մարզում տեղի ունեցած վիճաբանություն-դանակահարության փաստով: Ժամը 12:00-ի սահմաններում ոստիկանության Աշտարակի բաժնի ծառայողները նկատել են Աշտարակ քաղաքի Տիգրան Մեծի թիվ 20 հասցեի դիմաց վիճաբանող մի խումբ դեռահասների:
Ոստիկանության ծառաողները մոտենալով նրանց, պարզել են, որ նրանք Փարաքար գյուղի բնակիչներ 16-ամյա Համլետ Ե.-ն, 16-ամյա Մանուկ Բ.-ն, 16-ամյա Վազիր Խ.-ն, 16-ամյա Արմեն Հ.-ն, 17-ամյա Գևորգ Մ.-ն և 16-ամյա Գարիկ Կ.-ն են: Նշված անձինք ներկայացել են ոստիկանության Աշտարակի բաժին, որտեղ պարզվել է, որ Արմեն Հ.-ն աջից գոտկային շրջանում ունի կտրած-ծակած վերք: Ոստիկանները նրան տեղափոխել են «Աշտարակ» բժշկական կենտրոն:
Արագածոտնի մարզի ոստիկաններն ու քննիչները տաք հետքերով ձեռնարկելով անհրաժեշտ օպերատիվ-հետախուզական և քննչական համատեղ միջոցառումներ, պարզել են, որ վիճաբնութունը տեղի է ունեցել նշված անձանց և Աշտարակ քաղաքի բնակիչներ, 14-ամյա Վանիկ Ն.-ի, 15-ամյա Արմեն Տ.-ի և 14-ամյա Սարգիս Ս.-ի միջև, որի ժամանակ էլ, ըստ նախնական տեղեկությունների, Արմեն Հ.-ին դանակահարել է Արմեն Տ.-ն: Վերջինս ներկայացվել է ոստիկանության Աշտարակի բաժին, որտեղից էլ տեղափոխվել է Արագածոտնի մարզային քննչական վարչություն: Ոստիկանները հայտնաբերել են նաև հանցագործության գործիք դանակը՝ մասնակի կոտրված վիճակում: SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ վիճաբանության մասնակիցների մի մասը սովորում է Աշտարակի Վարդգես Պետրոսյանի անվան դպրոցում, մի մասն էլ՝ Փարաքար գյուղի դպրոցում:

Конфликт между девятью школьниками в Арагацотнской области завершился поножовщиной. Об этом сообщает SHAMSHYAN.com.
Следователь Арагацотнского областного следственного управления СК Армении подготавливает материалы по факту поножовщины, произошедшей вчера, 15 февраля.
В районе 12:00 сотрудники полиции отдела Аштарака заметили на улице Тигран Мец в Аштараке группу ссорящихся подростков.
Подошедшие к ним служители правопорядка выяснили личности подростков. Ими оказались жители села Паракар  - 16-летние Гамлет Е., Манук Б., Вазир Х., Армен Г., Гарик К. и 17-летний Геворк М.
Отмеченные лица явились в отдел полиции Аштарака, где выяснилось, что Армен Г. получил колюще-режущее ранение в области поясницы. Полицейские доставили его в медицинский центр «Аштарак».
В результате совместных оперативно-розыскных и следственных мероприятий по «горячим следам» стражи правопорядка Арагацотнской области выяснили, что конфликт произошел между упомянутыми подростками и жителями Аштарака – 14-летними Ваником Н.,  Саркисом С. и 15-летним Арменом Т., в ходе чего и, по предварительным данным, Армен Т. ранил ножом Армена Г.
Подозреваемый явился в отдел полиции Аштарака, откуда его доставили в Арагацотнское областное следственное управление.
Как сообщает SHAMSHYAN.com, одна часть участников конфликта учится в Аштаракской школе имени Вардгеса Петросяна, а остальные – в школе села Паракар.