Սպանության փորձ է կատարվել անցած գիշեր Կիպրոսի Այա Նապա հանգստյան քաղաքում, որի հետեւանքով վիրավորվել է չորս մարդ, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստի-ն՝ հղում կատարելով  Կիպրոսի ոստիկանությանը:
«Կիրակի գիշերը դիմակավորված հանցագործը քայլելով մոտեցել է սրճարանին եւ կրակ բացել այցելուների ուղղությամբ, որոնք գտնվել են ներսում»,-ասվում է ոստիկանության հաղորդագրության մեջ:
Լուրջ վնասվածք են ստացել Հունաստանի քաղաքացի 26-ամյա կինն ու հույն-կիպրացի երեք տղամարդիկ. նրանք բոլորը հոսպիտալացվել են, նրանց կյանքին վտանգ չի սպառնում, տեղեկացրել է ոստիկանությունը:
Sigma հեռուստաալիքը, հղում կատարելով ոստիկանության պաշտոնական ներկայացուցչին, հաղորդում է, որ հարձակվողի թիրախը հայտնի գործարարն էր, որի անունը չի հրապարակվում: Գործարարը հեռացել էր սրճարանից հարձակումից 20 րոպե առաջ: Վիրավորներից ոչ մեկը կապ չունի գործարարի հետ, նրանք նստած էին հարեւան սեղանի շուրջ եւ պատահաբար են տուժել, հաղորդում է ալիքը, որի տեղեկություններով՝ հնչել է 25 կրակոց, իսկ զենքը հայտնաբերվել է առավոտյան Ծովի թանգարանի ստորգետնյա կայանատեղիում՝ սրճարանի մերձակայքում:

Покушение на убийство совершено минувшей ночью в курортном городе Айа-Напа на Кипре, ранены четыре человека, сообщает РИА Новости со ссылкой на кипрскую полицию.
«Около двух часов ночи в воскресенье преступник в маске пешком подошел к кафе и открыл огонь по посетителям, которые находились внутри», - говорится в сообщении полиции.
Серьезные ранения получила 26-летняя женщина – гражданка Греции и трое мужчин – греки-киприоты, они госпитализированы, их жизнь вне опасности, сообщила полиция.
Телеканал Sigma сообщает со ссылкой на официального представителя полиции, что целью нападавшего был известный предприниматель, его имя не называется. Предприниматель покинул кафе за 20 минут до нападения. Никто из раненых не связан с предпринимателем, они сидели за соседним столиком и пострадали случайно, сообщает канал.
По его данным, было произведено 25 выстрелов из автомата Калашников, оружие было найдено утром на подземной парковке Музея моря, неподалеку от кафе.