Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը տեղեկացնում է, որ 2020թ. փետրվարի 17-ը ներառյալ՝ հանրաքվե անցկացնելու մասին Ազգային ժողովի որոշման նախագծին դեմ կամ ձեռնպահ քվեարկած Ազգային ժողովի պատգամավորների կողմից «ՈՉ» քարոզչության կողմ ձևավորելու վերաբերյալ դիմում չի ներկայացվել։
Նման դեպքերում, «Հանրաքվեի մասին» Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական օրենքի 17-րդ հոդվածի 8-րդ մասի համաձայն՝ առնվազն 50 քաղաքացիներից բաղկացած խումբը կարող է դիմել  Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով` «ՈՉ» քարոզչության կողմ գրանցվելու նպատակով:
Քաղաքացիների կողմից «ՈՉ» քարոզչության կողմ գրանցելու գրություն (դիմում) Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով կարող է ներկայացվել  2020թ. փետրվարի 18-ից: Դիմումը կարող է ներկայացվել աշխատանքային օրերին՝ ժամը 9:00-18:00:
Գրությանը (դիմումին) կից ներկայացվում է «ՈՉ» քարոզչության կողմ ձևավորելու և լիազոր ներկայացուցիչ նշանակելու մասին որոշումը՝ ստորագրված քաղաքացիների կողմից, և որոշումը ստորագրած «ՈՉ» քարոզչության կողմի անդամների անձը հաստատող փաստաթղթի պատճենները:
Մեկից ավելի գրություններ (դիմումներ) ստացվելու դեպքում դրանք քննարկվելու են` ըստ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով ներկայացվելու հերթականության:

The Central Electoral Commission informs that on February 17, 2020, no deputy of the National Assembly having voted against or cast a vote of abstinence for holding a referendum for constitutional amendments has submitted an application to create a NO campaign.
In such cases, in accordance with part 8 of Article 17 of the Constitutional Law of the Republic of Armenia “On referendum”, a group composed of at least 50 citizens may apply to the Central Electoral Commission for the purpose of registering a NO campaign.
Citizens can submit a note (application) for registering a NO campaign to the Central Electoral Commission starting from February 18, 2020 (9:00-18:00).
A decision on creating a NO campaign and designating a plenipotentiary representative shall be attached to the note (application), signed by citizens, and the copies of identification documents of members of the NO campaign having signed the decision.