Իրանի կառավարությունը «կորոնավիրուսի դեմ պայքարի եւ դրա կանխարգելման գրասենյակ է բացել»,- հայտնել է Իրանի կառավարության խոսնակ Ալի Ռաբիեյը, փոխանցում է Mehr-ը:
«Նախագահի հրամանով առողջապահության նախարարությունում գրասենյակ է բացվել` կորոնավիրուսների դեմ պայքարի եւ դրա կանխարգելման համար»,- գրել է Ռաբիեյը Twitter-ի իր էջին: «Կառավարությունը կձեռնարկի բոլոր անհրաժեշտ միջոցները` այս խնդիրը լուծելու համար»,- հավելել է նա:
Ռաբիեյը նաեւ «ավելի համապարփակ գործողությունների» եւ «բոլոր քաղաքացիներին համագործակցության» կոչ է արել երկրում կորոնավիրուսների դեմ պայքարում:
Նախօրեին Իրանի Կում քաղաքում կորոնավիրուսից 2 մարդ էր մահացել, այսօր հայտնի էր դարձել երեք նոր դեպքի մասին:

Iranian Government Spokesman Ali Rabiei said the government has established a ‘Coronavirus Combat and Prevention Headquarters’ to counter the deadly virus, which has been recently spotted in the country, reports Mehr.
“By the order of the president, the Coronavirus Combat and Prevention Headquarter has been established in the Health Ministry,” Rabiei said in a tweet on Thursday. “The government will carefully implement every necessary measure to address the issue,” he added.
Rabiei also called for "more comprehensive action" and "cooperation from all citizens" to combat coronavirus in the country.
The announcement comes after two patients were reported dead on Wednesday due to coronavirus infection in the central city of Qom.