Իրանի կառավարությունը «կորոնավիրուսի դեմ պայքարի եւ դրա կանխարգելման գրասենյակ է բացել»,- հայտնել է Իրանի կառավարության խոսնակ Ալի Ռաբիեյը, փոխանցում է Mehr-ը:
«Նախագահի հրամանով առողջապահության նախարարությունում գրասենյակ է բացվել` կորոնավիրուսների դեմ պայքարի եւ դրա կանխարգելման համար»,- գրել է Ռաբիեյը Twitter-ի իր էջին: «Կառավարությունը կձեռնարկի բոլոր անհրաժեշտ միջոցները` այս խնդիրը լուծելու համար»,- հավելել է նա:
Ռաբիեյը նաեւ «ավելի համապարփակ գործողությունների» եւ «բոլոր քաղաքացիներին համագործակցության» կոչ է արել երկրում կորոնավիրուսների դեմ պայքարում:
Նախօրեին Իրանի Կում քաղաքում կորոնավիրուսից 2 մարդ էր մահացել, այսօր հայտնի էր դարձել երեք նոր դեպքի մասին:

Правительство Ирана создало «штаб-квартиру по борьбе с коронавирусом и его профилактике», сообщил официальный представитель правительства Ирана Али Рабией, передает Mehr.
«По распоряжению президента в Министерстве здравоохранения был создан штаб по борьбе с коронавирусом и его профилактике», - написал Рабией в своем Твиттер. «Правительство предпримет все необходимые меры для решения этой проблемы», - добавил он.
Рабией также призвал к «более комплексным действиям» и «сотрудничеству всех граждан» в борьбе с коронавирусом в стране.
Накануне в Иране в городе Кум от коронавируса скончались 2 человека, сегодня стало известно о трех новых случаях.