Փետրվարի 21-ին, ժամը 19.30-ի սահմաններում, ոստիկանության Ստեփանավանի բաժնի ծառայողները շրջագայություն կատարելիս, Ստեփանավան քաղաքի Բաղրամյան փողոցում, ապօրինի փայտանյութ տեղափոխելու կասկածանքով կանգնեցրել են «ՎԱԶ-2121» ավտոմեքենան, որը բեռնված է եղել բոխի տեսակի ծառի փայտանյութով: Այս մասին  հայտնում են  ՀՀ Ոստիկանության լրատվական ծառայությունից:
Վարորդը փայտանյութի համար համապատասխան փաստաթուղթ չի ներկայացրել և հայտնել է, որ բենզասղոցով փայտը հատել է Պուշկինո գյուղի մոտակա անտառից, Լոռի Բերդ գյուղ տեղափոխելու նպատակով:

В Армении выявлен очередной случай незаконной вырубки деревьев.  Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе Полиции республики.
По подозрению в незаконной перевозке древесины сотрудники Степанаванского отделения Полиции 21 февраля остановили на улице Баграмяна города Степанаван машину  «ВАЗ-2121». У водителя не оказалось соответствующих документов. Он сообщил о том, что осуществил вырубку в лесу близ села Пушкино с целью доставки древесины в село Берд Лорийской области.
Стражи порядка доставили автомобиль с древесиной на специально охраняемую территорию Степанаванского отделения Полиции. Назначена специализированная проверка. Подготавливаются материалы.