ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը ժամանել է Հնդկաստան, որտեղ բանակցություններ է անցկացնելու երկրի ղեկավարության եւ տեղացի ձեռներեցների հետ, ինչպես նաեւ աշխարհի ամենամեծ մարզադաշտերից մեկում ելույթ է ունենալու բազմահազարանոց լսարանի առջեւ, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
«Թիվ մեկ օդանավը» տեղական ժամանակով 11:35-ի սահմաններում վայրէջք է կատարել Ահմադաբադի օդանավակայանում: ԱՄՆ նախագահի հետ միասին Հնդկաստան են եկել նրա կինը՝ Մելանյա Թրամփը եւ դուստրը՝ Իվանական:
Հնդկաստանը 24-րդ երկիրն է, որը Թրամփն այցելել է 3 տարի առաջ Միացյալ Նահանգների նախագահ դառնալուց ի վեր:
Կիրակի Ահմադաբադ էր եկել Հնդկաստանի վարչապետ Նարենդրա Մոդին: Սպասվում է, որ նա Թրամփի հետ միասին կայցելի Սաբարմատի Աշրամ՝ Ահմադաբադում Սաբարմատ գետի ափին Գանդիի հիմնած առաջին աշրամը:
Դրանից հետո ԱՄՆ նախագահը եւ Հնդկաստանի վարչապետը մասնակցելու են Kem Chho, Trump միջոցառմանը, որն անցկացվելու է աշխարհի ամենամեծ մարզադաշտերից մեկում՝ «Սարդար Պատելում», ավելի քան 100 հազար մարդու մասնակցությամբ: Հուջարաթի լեզվից Kem Chho-ն կարելի է թարգմանել՝ «Ինչպե՞ս ես»: Ահմադաբադում անցկացվող արարողությունը յուրատիպ պատասխան է հնդկական համայնքի հետ Մոդիի հահնդիպմանը, որը տեղի էր ունեցել ԱՄՆ նրա անցյալ տարվա այցի ժամանակ՝ Howdy Modi («Ինչպե՞ս ես, Մոդի») անվանմամբ: Այդ ժամանակ NRG մարզադաշտ էր եկել ավելի քան 50 հազար մարդ:

US president Donald Trump has arrived in India, Washington Post reported
He will hold talks with the country's leadership and local entrepreneurs, as well as speak to an audience of thousands at one of the largest stadiums in the world.
India has become the 24th country Trump has visited since becoming the US president three years ago.
Indian PM Narendra Modi flew to Ahmedabad on Sunday. Together with Trump, he is expected to visit the Sabarmati Ashram, the first ashram founded by Gandhi on the banks of the Sabarmati River in Ahmedabad.
The US president and Indian PM will participate in the Kem Chho, Trump event, which will be held at Sardar Patel Stadium in Motera with the participation of over 100 thousand people.
Kem Chho can be translated as "How are you" from Gujarati. The ceremony in Ahmedabad is a kind of response to the meeting of Modi with the Indian community, which took place during his last visit to the US, called Howdy Modi ("How are you, Modi?”).