ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը ժամանել է Հնդկաստան, որտեղ բանակցություններ է անցկացնելու երկրի ղեկավարության եւ տեղացի ձեռներեցների հետ, ինչպես նաեւ աշխարհի ամենամեծ մարզադաշտերից մեկում ելույթ է ունենալու բազմահազարանոց լսարանի առջեւ, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
«Թիվ մեկ օդանավը» տեղական ժամանակով 11:35-ի սահմաններում վայրէջք է կատարել Ահմադաբադի օդանավակայանում: ԱՄՆ նախագահի հետ միասին Հնդկաստան են եկել նրա կինը՝ Մելանյա Թրամփը եւ դուստրը՝ Իվանական:
Հնդկաստանը 24-րդ երկիրն է, որը Թրամփն այցելել է 3 տարի առաջ Միացյալ Նահանգների նախագահ դառնալուց ի վեր:
Կիրակի Ահմադաբադ էր եկել Հնդկաստանի վարչապետ Նարենդրա Մոդին: Սպասվում է, որ նա Թրամփի հետ միասին կայցելի Սաբարմատի Աշրամ՝ Ահմադաբադում Սաբարմատ գետի ափին Գանդիի հիմնած առաջին աշրամը:
Դրանից հետո ԱՄՆ նախագահը եւ Հնդկաստանի վարչապետը մասնակցելու են Kem Chho, Trump միջոցառմանը, որն անցկացվելու է աշխարհի ամենամեծ մարզադաշտերից մեկում՝ «Սարդար Պատելում», ավելի քան 100 հազար մարդու մասնակցությամբ: Հուջարաթի լեզվից Kem Chho-ն կարելի է թարգմանել՝ «Ինչպե՞ս ես»: Ահմադաբադում անցկացվող արարողությունը յուրատիպ պատասխան է հնդկական համայնքի հետ Մոդիի հահնդիպմանը, որը տեղի էր ունեցել ԱՄՆ նրա անցյալ տարվա այցի ժամանակ՝ Howdy Modi («Ինչպե՞ս ես, Մոդի») անվանմամբ: Այդ ժամանակ NRG մարզադաշտ էր եկել ավելի քան 50 հազար մարդ:

Президент США Дональд Трамп прибыл в Индию, где проведет переговоры с руководством страны и местными предпринимателями, а также выступит перед многотысячной аудиторией на одном из самых больших стадионе в мире, передает РИА Новости
«Борт номер один» приземлился в аэропорту Ахмадабада около 11.35 по местному времени. Вместе с президентом США в Индию прилетели его супруга Меланья Трамп и дочь Иванка.
Индия стала 24-й страной, которую Трамп посетил с тех пор, как стал президентом Соединенных Штатов три года назад.
В воскресенье в Ахмадабад прилетел премьер-министр Индии Нарендра Моди. Ожидается, что вместе с Трампом он посетит Сабармати Ашрам - первый ашрам, основанный Ганди на берегу реки Сабармати в Ахмадабаде.
После этого президент США и премьер Индии будут участвовать в мероприятии Kem Chho, Trump, которое пройдет на одном из самых больших стадионов мира «Сардар Патель» с участием более 100 тысяч человек. С языка гуджарати Kem Chho можно перевести как «Как поживаешь». Церемония в Ахмадабаде является своеобразным ответом на встречу Моди с индийской общиной, которая прошла во время его прошлогоднего визита в США, под названием Howdy Modi («Как поживаешь, Моди?»). Тогда на встречу на стадионе NRG пришли более 50 тысяч человек.