Հայաստանից դեպի Իրան կարող են փոխադրվել Հայաստանում գտնվող իրանաբնակ քաղաքացիները, իսկ Իրանից դեպի Հայաստան՝ Հայաստանաբնակ քաղաքացիները: Այս մասին հայտարարություն է տարածել Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեն:
Տեղեկացնում ենք, որ Հայաստանի Հանրապետության կառավարության կողմից կորոնավիրուսի համաճարակի տարածման կանխարգելման միջոցառումների շրջանակներում որոշում է կայացվել մասնակի սահմանափակել Հայաստանի Հանրապետությունից (այսուհետ՝ Հայաստան) դեպի Իրանի Իսլամական Հանրապետություն (այսուհետ՝ Իրան) օդային փոխադրումները երկշաբաթյա ժամկետով՝ սկսած 2020 թվականի փետրվարի 24-ից։
Մասնավորապես, Հայաստանից դեպի Իրան կարող են փոխադրվել Հայաստանում գտնվող իրանաբնակ քաղաքացիները, իսկ Իրանից դեպի Հայաստան՝ Հայաստանաբնակ քաղաքացիները։

Iranian citizens in Armenia can travel from Armenia to Iran, and Armenian citizens in Iran can travel from Iran to Armenia. This is stated in the statement issued by the Civil Aviation Committee of Armenia.
“Dear citizens,
We would like to inform you that, within the scope of the actions that the Government of Armenia is taking to prevent the spread of the coronavirus, a decision has been taken to restrict air transportation from the Republic of Armenia (Armenia) to the Islamic Republic of Iran (Iran) for a two-week period, starting from February 24, 2020.
In particular, Iranian citizens in Armenia can travel from Armenia to Iran, and Armenian citizens in Iran can travel from Iran to Armenia.