«Ժողովուրդ» թերթը գրում է․ «Երեկ «Դվին» ռեստորանում «Այո»-ի շտաբը կազմակերպել էր դրամահավաք-երեկո՝ Սահմանադրական հանրաքվեի քարոզարշավի ծախսերը հոգալու նպատակով: Եվ, ահա, արդյունքում հավաքվեց 205 մլն դրամից ավել գումար՝ առանց բանկային փոխանցումները հաշվարկելու:
«Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ դրամահավաքին հիմնականում ներկա են եղել «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության անդամները, այլ կուսակցություններից գործընկերներ, աջակիցներ։ Մենք տեղեկացանք, որ նախապես կուսակցության անդամներին, պատգամավորներին ասված է եղել այդ օրվա համար հյուրեր հրավիրել, որոնք եւս կկարողանան գումար հանգանակել:
Ընդ որում, ներքին որոշում է եղել այնպես անել, որ գործարարներ գրեթե չլինեն դրամահավաք-երեկոյի ժամանակ, իսկ յուրաքանչյուր քարոզի, մասնակցի հրավերով, պետք է գոնե 3-4 հոգի ներկայանար:
ՔՊ-ականներն այդպես էլ վարվել են եւ փորձել հրավիրել այնպիսի մարդկանց, որոնց ներկայությունը շահարկման առիթ չի հանդիսանա: Բացի գումարներ հանգանակելուց երեկ ներկաները հնարավորություն են ունեցել նաեւ դեմ դիմաց զրուցել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ, փորձել անձամբ նրանից ճշտել հետագա անելիքները:
Ինչպես հայտնի է, այսօր տեղի կունենա շտաբի պետ Սուրեն Պապիկյանի ասուլիսը, որի ժամանակ մանրամասներ կներկայացվեն քարոզարշավի ընթացքից: Հստակ որոշում է առկա, որ արձակուրդում կլինեն Սուրեն Պապիկյանն ու Տիգրան Ավինյանը, իսկ, ահա, մյուս ՔՊ-ական նախարարներն ու մարզպետները կփորձեն քարոզարշավը կազմակերպել աշխատանքային ժամի ավարտից հետո»:

YEREVAN. - Zhoghovurd daily of the Republic of Armenia (RA) writes: Yesterday (…) the “Yes” [campaign] headquarters organized a fundraising evening (…) to cover the expenses of the constitutional referendum campaign. And, as a result, more than 205 million drams were raised—without calculating bank transfers.
We were informed that the [ruling Civil Contract (CC)] party members, MPs had been told in advance to invite guests for that day who would also be able to raise money.
At the same time, there was an internal decision to see to it that there will be almost no businessmen at the fundraising evening, and at least 3-4 people would be present at the invitation of each campaigner, participant.
In addition to raising money, those present yesterday had the opportunity to also talk to the RA Prime Minister Nikol Pashinyan face to face, to try to find out from him personally what to do next.
There is a clear decision that [Minister of Territorial Administration and Infrastructure] Suren Papikyan and [Deputy PM] Tigran Avinyan will be on vacation, whereas the other CC-member ministers and provincial governors will try to organize the [“Yes”] campaign after the end of working hours.