«Գալաքսի» ընկերությունների խումբը եւ Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը կմիավորեն իրենց ջանքերը՝ դասական երաժշտությունը առավել հասանելի դարձնելու համար։ Երկու կողմի թիմերի մասնակցությամբ սկիզբ դրվեց երկարատեւ համագործակցությանը, որն ամրապնդվեց պաշտոնական հուշագրի ստորագրմամբ՝ «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի համահիմնադիր Գուրգեն Խաչատրյանի եւ Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի հիմնադիր եւ գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանի կողմից։
Համագործակցության մեկնարկը նշանավորվեց նաեւ առաջին համատեղ՝ «Մարդիկ եւ սիմֆոնիա» նախագիծի մեկնարկով, որն ուղղված է «Գալաքսիի» կազմում հանդես եկող 15 ընկերությունների ավելի քան 3000 աշխատակիցներին։ Նախագծի շնորհիվ ընկերությունների խմբի բոլոր աշխատակիցները հնարավորություն ունեն Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի համերգաշրջանի բոլոր համերգներին հրավիրատոմս ստանալ՝ այցելելու ընտանիքի անդամների, ընկերների ու սիրելիների հետ։
«Գալաքսին» համախմբում է շուրջ 3000 տաղանդավոր մարդ, ովքեր ամեն օր ստեղծում են արժեքներ: Յուրաքանչյուր մարդ իր յուրովի ներդրումն ունի ընդհանուր գործի մեջ, որը մեզ համար շատ արժեքավոր է: Մեզ համար կարեւոր է ոչ միայն այն, թե մարդիկ ինչպես են աշխատում, այլեւ նաեւ, թե ինչպես են կարողանում կազմակերպել իրենց հանգիստը», - նշեց «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի Մարդկային ռեսուրսների կառավարման ղեկավար Էլմիրա Հովհաննիսյանը։
Աշխատակիցներին ուղղված հրավերում նշված է. «դժվար է շնորհակալությունը «փոխանցել» տառերի միջոցով։ Այդ պատճառով ուզում ենք, որ լսեք մեր շնորհակալությունը դասական երաժշտության հնչյունների ներքո»։ Նախագծի հեղինակները լիահույս են, որ այս «շնորհակալության» նախաձեռնությունը կարող է սկիզբ դնել նոր կորպորատիվ մշակույթի ձեւավորմանը եւ օրինակ ծառայել Հայաստանում գործող այլ ընկերությունների համար եւս։
Հավելենք, որ համագործակցության արդյունքում «Գալաքսին» եւ Սիմֆոնիկ նվագախումբը նախատեսում են իրականացնել շարունակական այլ ծրագրեր, որոնք ուղղված կլինեն թե համայնքին, եւ թե լայն հանրությանը։
«Այս համագործակցության մեկնակը անչափ կարեւոր է նաեւ նվագախմբի համար, քանզի մեծ է ցանկությունը ձեզ հասցնել մեր ասելիքը: Հայտնի է, որ երաժշտությունը համամարդկային լեզու է, որը չի ճանաչում սահմաններ եւ կարող է հասնել բոլորի սրտերին՝ անկախ  ամեն ինչից: Հույսով ենք, որ ունկնդրելով դասական երաժշտություն նոր մոտիվացիաներ եւ նոր մտքեր, էմոցիաներ կառաջանան ձեզ մոտ», - նշել է Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբ ծրագրերի ղեկավար Աննա Գեւորգյանը։
Փետրվարի 25-ից մինչեւ հուլիսի 16-ը 12 համերգ է նախատեսված եւ յուրաքանչյուր համերգին ակնկալվում է 200-ից ավելի աշխատակիցների ներկայությունը։ «Գալաքսի» ընկերությունների խումբը՝ հանդիսանալով ստեղծարար արվեստի մշտական աջակից, հավատացած է, որ  Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբի հետ համագործակցությունը նոր ու հետաքրքիր նախագծերի մեկնարկ են տալու։

Galaxy Group of Companies and the Armenian State Symphony Orchestra will unite their efforts to make classical music more accessible. A long-standing partnership began today with the participation of the two teams, which was strengthened by the signing of an official memorandum by Gurgen Khachatryan, co-founder of Galaxy Group of Companies, and Sergey Smbatyan, Founder and Principal Conductor of the Armenian State Symphony Orchestra
The launch of the partnership was also marked by the launch of the first joint project “People and Symphony”, aimed at more than 3,000 employees of 15 companies in Galaxy Group. Thanks to the project, all members of Galaxy Group have the opportunity to receive tickets to all the concerts of the Armenia State Symphony Orchestra to visit with family, friends and loved ones.
“GALAXY unites over 3,000 talented people who create value every day. Each person has their own contribution to the common cause, which is very valuable to us. It is important for us not only how people work but also how they organize their leisure,” said Elmira Hovhannisyan, Head of Human Resources Management at the Galaxy Group.
The invitation to employees states: “It's hard to convey gratitude through letters. That's why we want you to hear our appreciation through the sounds of classical music. " The authors of the project are hopeful that this “thank you” initiative can set the stage for a new corporate culture and set an example for other companies in Armenia.
As a result of the cooperation, Galaxy Group of Companies and the Armenian State Symphony Orchestra plan to implement other ongoing projects targeting both the community and the general public.
"The beginning of this collaboration is also very important for the orchestra, as we are very eager to convey what we have to say. It is well-known that music is a universal human language that knows no boundaries and can reach everyone's hearts regardless of anything. We hope that by listening to classical music will bring new motivations, ideas and emotions to you,” said Anna Gevorgyan, Program Director of the Armenian State Symphony Orchestra.
From February 25 to July 16, 12 concerts are planned and more than 200 employees are expected to attend each concert. Galaxy Group of Companies, a permanent advocate of creative art, is confident that the collaboration with the Armenian State Symphony Orchestra will launch, pave the way for new and exciting projects in the future.