Ամբողջ 2019 թվականի ընթացքում Հայաստանում ճանապարհային երթեւեկության անվտանգության կանոնների խախտումների վերաբերյալ ընդունվել է 1 մլն 959 հազար 170 որոշում: Այս մասին փետրվարի 27-ին Ազգային ժողովում «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության խմբակցության նախաձեռնած  «Ճանապարհային երթեւեկության արդիական խնդիրները եւ դրանց լուծման ուղիները» թեմայով խորհրդարանական լսումների ժամանակ ասաց Ճանապարհային ոստիկանության պետ Եգոր Կարապետյանը:
Նրա խոսքով՝ 298645 մարդ նախազգուշացում է ստացել խախտումների վերաբերյալ, որոնք հայտնաբերվել են տեխնիկական տարբեր միջոցների օգտագործմամբ: «Միաժամանակ, 4803 որոշում է կայացվել ոչ սթափ վիճակում ավտոմեքենա վարելու վերաբերյալ: Հատուկ պահպանվող տարածք է տարվել 14 հազար 807 ավտոմեքենա, որից 9405-ը՝ Երեւանում»,- պարզաբանեց Կարապետյանը:
Ճանապարհային ոստիկանության պետը հայտնեց նաեւ, որ 2019 թվականի վերջին տեսահսկման խցիկներով վերահսկվել է Երեւանի 147 խաչմերուկ: Ընդ որում՝ միջպետական, հանրապետական եւ տեղական նշանակության ճամնապարհներին շահագործվել է 169 արագաչափ, որից 90-ը տեղադրված է Երեւանում:

В течение всего 2019 года в Армении было принято 1 миллион 959 тысяч 170 решений по части нарушения правил безопасности дорожного движения. Об этом в Национальном Собрании в ходе парламентских слушаний на тему «Актуальные проблемы дорожного движения и пути их решения», инициированных парламентской фракцией партии «Процветающая Армения», заявил 27 февраля начальник Дорожной полиции Егор Карапетян.
По его словам, 298645 человек получили предупреждения о нарушениях, выявленных путем использования различных технических средств. «Вместе с тем 4803 решения было принято по части вождения автомобиля в нетрезвом состоянии. На специально охраняемую территорию было доставлено 14 тысяч 807 автомобилей, из которых 9405 – в Ереване», - пояснил Карапетян.
Начальник Дорожной полиции также сообщил, что к концу 2019 года камерами видеонаблюдения контролировались 147 перекрестков Еревана. При этом на дорогах межгосударственного, республиканского и местного значения эксплуатировались 169 спидометров, 90 из которых установлены в Ереване.