Ամբողջ 2019 թվականի ընթացքում Հայաստանում ճանապարհային երթեւեկության անվտանգության կանոնների խախտումների վերաբերյալ ընդունվել է 1 մլն 959 հազար 170 որոշում: Այս մասին փետրվարի 27-ին Ազգային ժողովում «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության խմբակցության նախաձեռնած  «Ճանապարհային երթեւեկության արդիական խնդիրները եւ դրանց լուծման ուղիները» թեմայով խորհրդարանական լսումների ժամանակ ասաց Ճանապարհային ոստիկանության պետ Եգոր Կարապետյանը:
Նրա խոսքով՝ 298645 մարդ նախազգուշացում է ստացել խախտումների վերաբերյալ, որոնք հայտնաբերվել են տեխնիկական տարբեր միջոցների օգտագործմամբ: «Միաժամանակ, 4803 որոշում է կայացվել ոչ սթափ վիճակում ավտոմեքենա վարելու վերաբերյալ: Հատուկ պահպանվող տարածք է տարվել 14 հազար 807 ավտոմեքենա, որից 9405-ը՝ Երեւանում»,- պարզաբանեց Կարապետյանը:
Ճանապարհային ոստիկանության պետը հայտնեց նաեւ, որ 2019 թվականի վերջին տեսահսկման խցիկներով վերահսկվել է Երեւանի 147 խաչմերուկ: Ընդ որում՝ միջպետական, հանրապետական եւ տեղական նշանակության ճամնապարհներին շահագործվել է 169 արագաչափ, որից 90-ը տեղադրված է Երեւանում:

Nearly 2 million traffic violations have been recorded in Armenia in 2019, said Yegor Karapetyan, head of the Traffic Police, on Thursday.
According to him, 298,645 people received warnings about violations identified through the use of various technical means.
A total of 4803 decisions were made regarding driving while intoxicated. And 14 thousand 807 vehicles were delivered to the specially protected territory, of which 9405 were in Yerevan, he said.
Karapetyan said by the end of 2019, 147 intersections of Yerevan were monitored by video surveillance cameras. And 169 speedometers were operated on roads of interstate, republican and local significance, 90 of which were installed in Yerevan.