Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 27-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ նվիրված հանրապետությունում կորոնավիրուսի տարածման կանխարգելմանն ուղղված աշխատանքներին:
Զեկույցներով հանդես են եկել խորհրդակցությանը մասնակցող առողջապահության եւ մյուս համապատասխան ոլորտների ղեկավարները՝ անդրադարձ կատարելով հանրապետությունում վարակի տարածման կանխարգելման նպատակով իրականացվող եւ նախատեսվող աշխատանքներին:
Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է այս ուղղությամբ բոլոր անհրաժեշտ միջոցառումների իրականացումը եւ հանձնարարականներ տվել շահագրգիռ մարմինների պատասխանատուներին:
Խորհրդակցության ընթացքում երկրի ղեկավարն անդրադարձել է նաեւ Արցախի Հանրապետության նախագահի եւ Ազգային ժողովի ընտրությունների նախընտրական քարոզարշավի մեկնարկին:
Նախագահն ընդգծել է, որ այս ընտրություններն ունեն չափազանց կարեւոր համապետական նշանակություն եւ, ինչպես բոլոր անցած ընտրությունները, պետք է լինեն ժողովրդավարական, բաց ու թափանցիկ, օրենքի տառին ու ոգուն համապատասխան, անցնեն փոխադարձ հարգանքի եւ հանդուրժողականության մթնոլորտում: Բոլոր պետական մարմինները իրենց պատասխանատվության շրջանակներում պետք է ապահովեն ընտրությունների պատշաճ մակարդակով անցկացումը:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արշավիր Ղարամյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

STEPANAKERT. – Artsakh (Nagorno-Karabakh) Republic President Bako Sahakyan today convened a working consultation to discuss activities aimed at preventing the spread of coronavirus in the republic.
Heads of healthcare sphere and other appropriate fields participating at the consultation delivered corresponding reports touching upon the activities being carried out and planned to be implemented to prevent the spread of the virus in the republic, Central Information Department of the Office of the Republic of Artsakh President informed Armenian News-NEWS.am.
President Sahakyan noted the importance of making all the necessary arrangements and gave corresponding assignments to responsible officials of the concerned bodies.
The Head of the State also touched upon the launch of the election campaign of the Artsakh Republic President and National Assembly.
The President underlined that those elections were of vital national importance and just like all the previous elections, should be democratic, open and transparent, consistent with the letter and spirit of the law, held in an atmosphere of mutual respect and tolerance. All government bodies, within their power, must ensure the proper conduct of the elections.