Հինգշաբթի` մարտի 5-ին, Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը կայցելի Ռուսաստան: Ինչպես հայտնում է Reuters-ը, դա հաստատել են Թուրքիայի առաջնորդի վարչակազմում: Նշվում է, որ այցը կլինի մեկօրյա:
Ավելի վաղ Ռուսաստանի նախագահի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը հայտարարել էր, որ Ռուսաստանի առաջնորդ Վլադիմիր Պուտինը եւ Թայիփ Էրդողանը կարող են հանդիպումներ ունենալ Մոսկվայում մարտի 5-ին կամ 6-ին, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:
Ուրբաթ Ռուսաստանի եւ Թուրքիայի առաջնորդները հեռախոսազրույց են ունեցել, որում նրանք ընդգծել են Սիրիայի հյուսիս-արեւմտյան իրավիճակի կարգավորման համար լրացուցիչ միջոցառումների անհրաժեշտությունը: Կրեմլի մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ կողմերը պայմանավորվել են ակտիվացնել միջգերատեսչական խորհրդատվությունները եւ մշակել բարձր մակարդակով հանդիպում անցկացնելու հնարավորությունը:

Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган посетит Россию в четверг 5 марта. Как сообщает в агентство Reuters, это подтвердили в администрации турецкого лидера. Отмечается, что визит будет однодневным.
Ранее пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков сообщил, что российский лидер Владимир Путин и Тайип Эрдоган могут встретиться в Москве 5 или 6 марта, передает ТАСС.
Лидеры России и Турции провели в пятницу телефонный разговор, в котором подчеркнули необходимость принятия дополнительных мер в целях нормализации обстановки на северо-западе Сирии. В пресс-службе Кремля сообщили, что стороны условились активизировать межведомственные консультации и проработать возможность проведения встречи на высшем уровне.