Մարտի 25-ին Ազգային ժողովը երկրորդ եւ վերջնական ընթերցմամբ չընդունեց «Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքում փոփոխությունները: Փոփոխություններին աջակցեց 36 պատգամավոր, դեմ հանդես եկավ 77-ը:
Խորհրդարանի քննարկմանը դրված օրինագիծը, նախաձեռնության հեղինակ, «Լուսավոր Հայաստանի» պատգամավոր Անի Սամսոնյանի կարծիքով, թույլ կտար ընդլայնել ՀՀ համայնքների ավագանիների լիազորությունները:
Հիշեցնենք, որ տվյալ օրինագծով առաջարկվում էր ավագանու խորհուրդներին լիազորել իրենց որոշմամբ հաստատել նվիրատվությունները, բայց միայն այն դեպքում, եթե նվիրատուն համայնք է, իսկ նվիրատվության արժեքը գերազանցում է 1 միլիոն դրամը,  ինչից հետո միայն նվիրատվության մասին պայմանագիրը կարելի է կնքված համարել, իսկ նվերը` ընդունված:

Armenian MPs did not approve the amendments to the law on local self-government. The amendments were supported by 36 MPs and 77 were opposed.
The draft law submitted to the parliament would allow the deputy from the Bright Armenia party Ani Samsonyan, to expand the powers of the councils of elders of various communities of the republic.
This bill proposed to authorize the councils of elders of various communities to approve donations by their decision, but only if the donor is a community, and the donation cost is 1000 times the minimum wage in the republic, after which only a donation agreement can be considered concluded, and the gift itself is accepted.