Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունն ամենայն պատասխանատվությամբ հայտարարում է, որ Պաշտպանության բանակում կորոնավիրուսով վարակման դեպք չի գրանցվել: Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ԱՀ ՊՆ-ն, մասնավորապես, հայտնում է.
«Ըստ մեզ հասած տեղեկությունների, քաղաքացիների շրջանում լուրեր են պտտվում առ այն, թե իբր Պաշտպանության բանակում արձանագրվել են նոր տիպի կորոնավիրուսից զինծառայողների վարակման դեպքեր:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունն ամենայն պատասխանատվությամբ հայտարարում է, որ շրջանառվող լուրերն անհիմն են եւ որեւէ աղերս չունեն իրականության հետ: Պաշտպանության բանակում առայսօր կորոնավիրուսով հիվանդության ախտանիշով դրական դեպք չի գրանցվել:
Միաժամանակ իրազեկում ենք, որ բանակի համապատասխան ծառայությունները բոլոր զորամասերում եւ ստորաբաժանումներում պարբերաբար իրականացնում են համաճարակի կանխարգելմանն ուղղված համալիր միջոցառումներ՝ զինծառայողների շրջանում վարակի տարածումը կանխելու համար:
Կոչ ենք անում մեր բոլոր համաքաղաքացիներին դրսեւորել պատասխանատվության բարձր գիտակցություն, զերծ մնալ երկրի պաշտպանական ոլորտի մասին սոցիալական տարբեր հարթակներում չճշտված տեղեկություններ տարածելուց եւ հետեւել բացառապես պաշտոնական լրահոսին»:

The press service of the Ministry of Defense of the Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic) has issued the following statement:
“According to our information, citizens of the Republic of Artsakh are spreading rumors that the Defense Army has reported that servicemen are infected with the coronavirus.
With a high sense of responsibility, the Ministry of Defense of the Republic of Artsakh declares that the rumors are groundless and have nothing to do with the reality. To this day, no serviceman of the Defense Army has had any symptom of the virus.
The Ministry of Defense also informs that the relevant services of the Defense Army carry out complex measures for prevention of the pandemic at all military units and subdivisions on a regular basis.
The Ministry of Defense calls on all citizens of the Republic of Artsakh to have a high sense of responsibility, refrain from spreading unverified information about the country’s defense sector on social networks and only follow the official news.”