Շուրջ 15 ժամ վայրի պուման թափառել է Չիլիի մայրաքաղաք Սանտյագոյի դատարկ փողոցներում՝ զարմանքով ուսումնասիրելով շուրջը, այնուհետեւ նրան բռնել են ոստիկաններն ու անասնաբույժները, հաղորդում է UPI-ը։
Իշխանությունները հայտարարել են, որ պումային նկատել են Սանտյագո քաղաքում երեքշաբթի լուսադեմին․ պարզվել է, որ դա վայրի կենդանի է եւ կենդանաբանական այգուց փախուստի չի դիմել։
Գիշատիչը հայտնվել է տեսախցիկների օբյեկտիվում կորոնավիրուսի համավարակի պատճառով պարետային ժամի սահմանման կապակցությամբ մայրաքաղաքի դատարկ փողոցներում թափառելիս։
Կենդանուն հաջողվել է մի քանի անգամ փախնել հետապնդող մարդկանցից։
Ոստիկանությունը հայտնել է, որ 15 ժամ անց կենդանուն քնացրել են եւ տեղափոխել մայրաքաղաքի կենդանաբանական այգի, որտեղ անասնաբույժները կհետազոտեն նրան նախքան լեռներում բաց թողնելը։

Дикая пума около 15 часов бродила по пустым улицам чилийской столицы Сантьяго, удивленно озираясь по сторона, пока ее не схватили полицейские и ветеринары, передает UPI.
Власти заявили, что пуму заметили в городе Сантьяго на рассвете  во вторник, выяснилось, что это дикое животное, а не беглец из столичного зоопарка.
Хищника попал в объективы видеокамеры, блуждая по пустым столичным улицам в связи с введением комендантского часа из-за  эпидемии коронавируса.
Животному  удалось несколько раз ускользнуть от преследователей.
Полиция сообщила, что в конце концов, спустя 15 часов  животное усыпили с помощью транквилизатора и отвезли в столичный зоопарк, где ветеринары осмотрят его перед тем, как отпустить в горы.