Ֆրանսիայի նախկին նախագահ Նիկոլյա Սարկոզին թվիթերյան իր միկրոբլոգում ցավակցություն է հայտնել ծագումով հայ ֆրանսիացի քաղաքական գործիչ պատրիկ Դեւեջյանի մահվան կապակցությամբ։
«Պատրիկ Դեւեջյանը անկեղծ, գործին նվիրված, նպատակասլաց մարդ էր։ Նա զբաղվում էր քաղաքականությամբ այնպես, ինչպես ես սիրում եմ․ զգացմունքով, համոզմունքներով․․․ Ես հպարտ եմ, որ նա իմ կողքին էր։ Ես ցանկանում եմ պատմել նրա մտերիմներին իմ անկեղծ զգացմունքների եւ իմ անսահման տխրության մասին»,-գրել է Նիկոլյա Սարկոզին։
Հիշեցնենք, որ մարտի 29-ի գիշերը մահացել է Ֆրանսիայի Օ-դե-Սեն դեպարտամենտի Գլխավոր խորհրդի նախագահ, պաշտոնաթող նախարար Պատրիկ Դեւեջյանը։

Ex-president of France Nicolas Sarkozy expressed his condolences on the death of French-Armenian politician Patrick Devedjian on Twitter.
“Patrick Devedjian was an honest, dedicated and goal-oriented person. He dealt with politics the way I like to deal with it, that is, with feelings and emotions…I am proud that he was by my side. I would like to share my sincere feelings and my infinite sadness with his close ones,” Nicolas Sarkozy tweeted.
President of the General Council of the Hauts-de-Seine Department of France, ex-minister Patrick Devedjian died last night. The 75-year-old politician was hospitalized after testing positive for coronavirus.