Ոստիկանությունը ներկայացրել է ստուգման արդյունքները մարտի 29-ի ժամը 21-ի դրությամբ։
Ըստ այդմ՝ մարտի 29-ին, ժամը 9․00-ից 21.00-ն, մեկուսացման կամ ինքնամեկուսացման կանոնները կամ ազատ տեղաշարժվելու իրավունքի այլ սահմանափակումները խախտելու փաստերով 332 անձի նկատմամբ կազմվել է վարչական իրավախախտման վերաբերյալ արձանագրություն, իսկ Պարետի որոշումն ուժի մեջ մտնելուց հետո մինչև մարտի 29-ի ժամը 21-ը՝ 2794 անձի նկատմամբ, 1443-ը՝ մայրաքաղաքում, 1351-ը՝ մարզերում։
Մարտի 29-ին ժամը 9-ից 21-ը, ճանապարհային ոստիկանության ծառայողները հանրապետությունում հայտնաբերել են 223 տրանսպորտային միջոց, որոնց մեջ եղել են 2-ից ավելի անձինք, իսկ Պարետի որոշումն ուժի մեջ մտնելուց հետո մինչև մարտի 29-ի ժամը 21-ը՝ 2213 տրանսպորտային միջոց։ Որոշումը խախտած բոլոր անձինք իջեցվել են մեքենաներից։
Վարչական իրավախախտման վերաբերյալ արձանագրություններ են կազմվել հասարակական տրանսպորտի 53 վարորդների նկատմամբ, որոնք տեղափոխել են սահմանված քանակից ավելի ուղևոր։

Полиция представила результаты проверки по положению на 21:00 29 марта.
Согласно представленным данным, в период с 09:00 до 21600 29 марта по фактам нарушения правил изоляции или самоизоляции а также ограничений на право свободного передвижения были составлены акты об административных нарушениях в отношении 332 лиц.
В целом же, после вступления в силу решения Коменданта, до 21:00 29 марта были составлены акты в отношении 2794 лиц, 1143 из них – в столице, 1351 – в областях.
В период с 09:00 до 21:00 29 марта служащие дорожной полиции обнаружили в республике 223 транспортных средства, в которых находились более 2 лиц.
В целом же, после вступления в силу решения Коменданта, до 21:00 29 марта было обнаружено 2213 транспортных средств. Все лица, нарушившие решение Коменданта, были выведены из автомобилей.
Акты об административных нарушениях были составлены в отношении 53 водителей, перевозивших  пасажиров больше установленного количества.