«Ականատես» դիտորդական առաքելության մի քանի անդամները, որ նախօերին ախտորոշվել էին կորոնավիրուսով եւ դարձել պատճառ, որ առաքելությունը չեղարկի Արցախի ընտրություններին դիտորդական առաքելությունը, կրկնակի թեստ են հանձնել, ախտորոշումը հերքվել է։ Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց «Թրանսփարենսի ինթերնեշնլ» հակակոռուպցիոն կենտրոնի ընտրական ծրագրերի համակարգող Ալեքսեյ Պետրոսյանը։
«3-4 հոգի են եղել, կրկնակի թեստավորվել են Նորքի ինֆեկցիոն կենտրոնում, արդեն ոչ թե ռապիդ, այլ երկար թեստով եւ հերքվել է վիրուսի առկայությունը»,- ասաց նա՝ նշելով, որ այնուամենայնիվ, դիտորդները Արցախ չեն մեկնի։
Հիշեցնենք, որ դիտորդական առաքելությունը նախօերին հայտարարություն https://news.am/arm/news/569141.html էր տարածել՝ հայտնելով, որ չեն մեկնի Արցախ։
Դիտորդները եւ լրագրողները, որոնք պատրաստվում են Արցախում մասնակցել ընտրություններին, նախքան գնալը թեստավորվեն են։

Диагноз «коронавирус» у нескольких членов наблюдательской миссии «Аканатес», что стало причиной отмены миссии наблюдателей на выборах в Арцахе, сдали повторный тест, диагноз не подтвердился. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении - NEWS.am заявил координатор избирательных программ антикоррупционного центра «Транспаренси Интернешнл» Алексей Петросян.
«Было 3-4 человека, дважды тестировались в инфекционном центре «Норк», уже не рапид, а длинным тестом, наличие вируса опровергнуто», - сказал он, отметив, что, тем не менее, наблюдатели не поедут в Арцах.
Напомним, что миссия наблюдателей выступила с заявлением о том, что не поедет в Арцах.
Наблюдатели и журналисты, которые собираются принять участие в выборах в Арцахе, будут тестироваться до отъезда.