2020 թվականի հունվարի 1-ի դրությամբ Արցախում ընտրողների թվի աճ է գրանցվել: Այս մասին այսօր՝ մարտի 30-ին, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նշել է Արցախի կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Սրբուհի Արզումանյանը:
Նրա խոսքով, մարտի 30-ին Արցախի ոստիկանության կողմից տրամադրված տվյալների համաձայն Արցախում ընտրողների թիվը 103 հազար 663 է:
«Ընտրություններն անցկացվելու են Արցախի Հանրապետության ողջ տարածքով: Արցախի 8 տարածքային ընտրական հանձնաժողովների միջոցով 7 շրջաններում եւ Ստեփանակերտ քաղաքում: Կազմավորվել են 280 ընտրական տեղամասեր, որոնցից մեկը Հայաստանում Արցախի ներկայացուցչությունում է, եւս մեկը «Շուշի» քրեակատարողական հիմնարկում է»,-ասաց Արզումանյանը:
Նշենք, որ Արցախում նախագահական եւ խորհրդարանական ընտրությունները տեղի են ունենալու վաղը՝ մարտի 31-ին, այսօր լռության օր է:

STEPANAKERT. – As of January 1, 2020, the number of voters in Artsakh (Nagorno-Karabakh) has increased. Srbuhi Arzumanyan, Chairperson of the Artsakh Central Electoral Commission, stated this at an online press conference Monday.
She said that according to the information provided by the Artsakh Police on Monday, the number of voters in Artsakh stands at 103,663.
"The elections will be held throughout the Artsakh Republic," Arzumanyan said. "[Election] precincts have [also] been set up outside, one of which is at the representation of Artsakh in Armenia, and another is at the Shushi penitentiary."
To note, presidential and parliamentary elections will take place in Artsakh Tuesday, whereas Monday is election silence day.