Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ կառավարությունում կայացել է հերթական խորհրդակցությունը, որի ընթացքում քննարկվել են կորոնավիրուսի հետևանքների չեզոքացման հակաճգնաժամային միջոցառումները: Այդ մասին NEWS.am-ին հայտնեցին կառավարության մամուլի ծառայությունից
Մասնավորապես, ներկայացվել են տնտեսության առանձին ճյուղերում՝ վերամշակող արդյունաբերության, բարձր տեխնոլոգիաների, գյուղատնտեսության, առողջապահության ոլորտներում նպատակային ներդրումային/զարգացման ծրագրերի իրականացմանն ու խթանմանը վերաբերող տարբեր առաջարկությունների փաթեթներ: Մանրամասն անդրադարձ է կատարվել օժանդակության գործիքակազմերին և հետագա գործողություններին:
Ի լրումն կառավարության նախորդ նիստում հավանության արժանացած ծրագրերի, ներկայացվել են նաև սոցիալական առանձին խմբերին աջակցություն ցուցաբերելու վերաբերյալ առաջարկություններ:
Վարչապետ Փաշինյանը հանձնարարել է ներկայացված առաջարկությունների հիման վրա պատրաստել գործողությունների հստակ քայլեր և միջոցառումներ, որոնք կառավարության որոշումների տեսքով կյանքի կկոչվեն:
Նիկոլ Փաշինյանը պատասխանատուներին հանձնարարել է ավարտել բոլոր նախապատրաստական աշխատանքները, որպեսզի վաղվանից կառավարության հակաճգնաժամային փաթեթների մի մասից, ինչպես հայտարարվել էր գործադիրի մարտի 26-ի նիստում, շահառուները կարողանան օգտվել:

Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan today chaired another consultation devoted to the anti-crisis measures to neutralize the consequences of the coronavirus, as reported the press service of the Government of Armenia.
In particular, the government officials presented packages of various recommendations for implementing and stimulating target investment/development programs in certain sectors, including processing industry, high technologies, agriculture and healthcare. They also thoroughly touched upon the toolkits and future actions for assistance.
Prime Minister Pashinyan assigned to prepare specific action plans that will be based on the presented recommendations and that will be implemented in the form of the government’s decisions.
Pashinyan also assigned to complete all the preparatory activities so that beneficiaries will be able to benefit from a part of the government’s anti-crisis programs starting tomorrow.