Հայաստանի Հանրապետության անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասի հետ: Արմեն Գրիգորյանն այս մասին գրառում է կատարել «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում։
«Հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկել ենք նոր տիպի կորոնավիրուսի տարածման կանխարգելման աշխատանքները, կարեւորել ենք ՀԱՊԿ շրջանակում համաճարակի հաղթահարման ուղղությամբ համագործակցությունը, ինչպես նաեւ անվտանգությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Զրույցի ընթացքում կարեւորել ենք համաճարակի հաղթահարման շրջանում ՀԱՊԿ ԱԽ քարտուղարների միջեւ ակտիվ կապի պահպանման անհրաժեշտությունը»,- գրել է Գրիգորյանը:

Секретарь Совета Безопасности Республики Армения Армен Григорян провел телефонный разговор с генеральным секретарем ОДКБ Станиславом Засем. Об этом Григорян сообщил на своей странице в фейсбук.
«В ходе телефонного разговора мы обсудили работы по предотвращению распространения коронавируса нового типа, отметили важность сотрудничества в рамках ОДКБ по преодолению эпидемии, а также широкий круг вопросов, касающихся безопасности.
В ходе беседы мы подчеркнули необходимость сохранения активной связи между секретарями Совбеза ОДКБ в период преодоления эпидемии», - написал Григорян.