«Իրատես» թերթը գրում է. «Ասում են, թե մարդկանց տեղորոշմանն առնչվող վերջին օրինագիծը, որի պատճառով մեկ օրվա մեջ երկու անգամ «Իմ քայլի» պատգամավորները «բերման ենթարկվեցին» խորհրդարան, ահավոր խոր հիասթափություն է առաջացրել առանց այն էլ ներսից ամեն ինչ տեսնող իմքայլականների մեծ մասի մոտ։
Նեղ շրջանակում նրանք ամենեւին էլ չեն թաքցնում, որ իշխանությունում ոչ միայն աջ ձեռքը բացարձակ չգիտե, թե ինչ է անում ձախը, այլեւ ահավոր «բարդակ» է, իսկ մուրճի ու սալի արանքում հայտնվում են հենց իրենք` դառնալով ոչ միայն շատ հեռուն գնացող օրենքների դակիչներ, այլեւ քավության նոխազներ:
Վերջիններս շատ լավ հասկանում են, որ այդ օրինագիծն առաջին հերթին նաեւ իրենց դեմ է, որպեսզի իշխանությունում իմանան` ում հետ են իրենք շփվում, ինչ ինֆորմացիաներ են փոխանցում, այդ թվում եւ արտահոսքեր կազմակերպում:
Դժգոհ են նաեւ սորոսականները, որովհետեւ նրանց զանգերը եւս հայտնվում են տեղորոշման «լույսին ներքո», ինչը ահավոր կախման մեջ է դնելու նիկոլական իշխանությունից»:

Говорят, что последний законопроект, касающийся определения местоположения людей, из-за чего депутатов от блока «Мой шаг» два раза в течение одного дня «подвергли приводу» в парламент, вызвал большое разочарование у большей их части, которые и без того видят все происходящее изнутри. Об этом пишет газета «Иратес».
«В узком кругу они и не скрывают того, что во власти не только правая рука не знает, что делает левая, но и царит полный «бардак», а между молотом и наковальней оказываются именно они, становясь не только контролерами очень далеко идущих законов, но и козлами отпущения.
Парламентарии очень хорошо понимают, что этот законопроект направлен и против них, чтоб во власти знали, с кем они общаются, какую информацию передают.
Недовольны и соросовцы, поскольку их звонки также подпадают под определение местоположения людей, что поставит их в зависимость от николовской власти», - отмечает издание.