Մարտի 29-ից ապրիլի 4-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը ավելի քան 170 անգամ` տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով  շուրջ 1300 կրակոց: Այս մասին հայտնում են Արցախի Պաշտպանության բանակի մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկում մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

STEPANAKERT. – The adversary breached the truce at the zone of contact between the Karabakh and Azerbaijani opposing forces more than 170 times, from March 29 to April 4.
During this time the Azerbaijan armed forces fired about 1,300 shots toward the military positions of the Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic), and with various-caliber rifle weapons, the Artsakh Ministry of Defense (MOD) press service informed.
But vanguard units of the Artsakh Defense Army completely oversee the frontline, and they take the necessary steps to reliably maintain their combat positions.