Ապրիլի 6-ի լուսադեմին Հայաստան ժամանած ուղեւորները Զվարթնոց օդանավակայանից Արտակարգ իրավիճակների նախարարության ավտոբուսներով տեղափոխվել են մեկուսացման վայրեր: Այս մասին հայտնում են ԱԻՆ-ից։
ՀՀ-ում արտակարգ դրություն հայտարարելուց հետո Արտակարգ իրավիճակների նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանի հանձնարարությամբ՝ ԱԻՆ մարդատար եւ բեռնատար ավտոբուսներով իրականացվում է քաղաքացիների եւ նրանց ուղեբեռների տեղափոխումը մեկուսացման վայրեր կամ մեկուսացման վայրերից իրենց բնակավայրեր՝ ըստ անհրաժեշտության:
Վարորդները համապատասխան հանդերձանք են կրում, ավտոբուսներն օրական մի քանի անգամ ախտահանվում են: Պահպանվում են անվտանգության բոլոր կանոնները:

YEREVAN. – The passengers who arrived in Armenia at dawn on Monday were transferred from Zvartnots International Airport to isolation places on the buses of the Ministry of Emergency Situations (MES), according to the latter.
After the declaration of a state of emergency in Armenia due to the coronavirus outbreak, the citizens and their luggage are transported to isolation places, or from their places of isolation to their places of residence, on the MES passenger buses and trucks.
He drivers wear appropriate gear, these buses and trucks are disinfected several times a day, and all safety rules are followed.