2019-2020 թվականներին ՀՀ տնտեսվարող սուբյեկտները տուգանվել են 42 միլիոն դրամով: Այս մասին ապրիլի 7-ին ՀՀ Ազգային Ժողովում տնտեսական հարցերի մշտական խորհրդարանական հանձնաժողովի նիստին ՀՀ կառավարության 2019 թվականի ծրագրի իրականացման ընթացքի վերաբերյալ զեկույցի քննարկման ժամանակ ասաց  տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի նախագահ Գեղամ Գեւորգյանը:
Սակայն նա կարծում է, որ համընդհանուր տուգանքները չեն նպաստի շուկայի իրավիճակի կարգավորմանը եւ որ մեծամասամբ պետք է հրաժարվել տուգանքների մեխանիզմներից: «Մենք այժմ այլ մեխանիզմներ ենք գործածում, եւ ես պետք է ասեմ, որ` բավականին հաջող»,- ասաց տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի նախագահը:
Խոսելով իր ղեկավարած գերատեսչության համար ծախսերի մասին` Գեւորգյանը նշեց, որ պետբյուջեից ավելի քան 380 միլիոն դրամ է հատկացվել, որի զգալի մասն ուղղվել է աշխատակիցների աշխատավարձերի վճարմանը:

Хозяйствующие субъекты в Армении в 2019-2020 годах были оштрафованы на 42 миллиона драмов. Об этом в Национальном Собрании Армении на заседании постоянной парламентской Комиссии по экономическим вопросам в ходе обсуждения доклада о ходе реализации программы Правительства на 2019 год заявил 7 апреля председатель Государственной комиссии по защите экономической конкуренции Гегам Геворкян.
Однако он считает, что тотальные штрафы не будут способствовать нормализации ситуации на рынке, и что от штрафных механизмов следует по большей части отказаться. «Мы сейчас практикуем иные механизмы, и должен сказать, что довольно успешно», - заверил председатель Государственной комиссии по защите экономической конкуренции.
Говоря же о расходах на содержание возглавляемого им ведомства, Геворкян отметил, что из госбюджета было выделено чуть больше 380 миллионов драмов, значительная часть которых пошла на покрытие расходов по зарплатам сотрудников.