Առցանց գնումների շրջանառությունը Հայաստանում եռապատկվել է: Այս մասին այսօր կառավարության մամուլի կենտրոնում հրավիրված ասուլիսին հայտարարեց բարձր տեխնոլոգիաների արդյունաբերության նախարար Հակոբ Արշակյանը:
«Մենք տվյալներ ենք ստանում էլեկտրոնային առեւտրի տարբեր կայքերից. շրջանառությունը գրեթե եռապատկվել է: Սա նշանակում է, որ մեկուսացման պայմաններում առցանց առեւտրով զբաղվող ընկերություններին հաջողվել է արդյունավետորեն կազմակերպել իրենց գործունեությունը»,- ասաց նախարարը:
Ավելացել է նաեւ ֆինանսական միջոցների առցանց շրջանառությունը: «Ես սա դրական գործընթաց եմ համարում: Կարծում եմ, որ անկանխիկ առցանց առեւտրի հետ կապված հնարավորությունները դրականորեն կանդրադառնան երկրի զարգացման վրա` ինչպես թափանցիկության ապահովման, այնպես էլ երկրի հարմարության եւ համաչափ զարգացման առումով: Ուստի ես հույս ունեմ, որ այս միտումները կշարունակվեն»,- հայտարարեց Արշակյանը:

YEREVAN. – The circulation of online shopping in Armenia has almost tripled. Hakob Arshakyan, the Minister of High Technological Industry, stated this at Wednesday's press conference.
"We receive data from various e-commerce sites; the circulation has almost tripled," the minister said. "This means that in isolation [due to the coronavirus], online companies have been able to effectively organize their activities."
He added that online circulation of funds has also increased in Armenia. "I consider this a positive process," Arshakyan stated. "I think the opportunities for non-cash online commerce will have a positive impact on the country's development, both in terms of ensuring transparency as well as the country's convenience and balanced development. So I hope these trends will continue."