Առցանց գնումների շրջանառությունը Հայաստանում եռապատկվել է: Այս մասին այսօր կառավարության մամուլի կենտրոնում հրավիրված ասուլիսին հայտարարեց բարձր տեխնոլոգիաների արդյունաբերության նախարար Հակոբ Արշակյանը:
«Մենք տվյալներ ենք ստանում էլեկտրոնային առեւտրի տարբեր կայքերից. շրջանառությունը գրեթե եռապատկվել է: Սա նշանակում է, որ մեկուսացման պայմաններում առցանց առեւտրով զբաղվող ընկերություններին հաջողվել է արդյունավետորեն կազմակերպել իրենց գործունեությունը»,- ասաց նախարարը:
Ավելացել է նաեւ ֆինանսական միջոցների առցանց շրջանառությունը: «Ես սա դրական գործընթաց եմ համարում: Կարծում եմ, որ անկանխիկ առցանց առեւտրի հետ կապված հնարավորությունները դրականորեն կանդրադառնան երկրի զարգացման վրա` ինչպես թափանցիկության ապահովման, այնպես էլ երկրի հարմարության եւ համաչափ զարգացման առումով: Ուստի ես հույս ունեմ, որ այս միտումները կշարունակվեն»,- հայտարարեց Արշակյանը:

В Армении утроился оборот онлайн покупок. Об этом сегодня на пресс-конференции в правительственном пресс-центре заявил министр высокотехнологичной промышленности Акоп Аршакян.
«Мы получаем данные различных площадок электронной торговли, оборот практически утроился. Это означает, что в условиях изоляции компании, осуществляющие онлайн торговлю, сумели эффективно организовать свою деятельность», - заявил министр.
Приумножился и онлайн оборот финансовых средств. «Считаю это позитивным процессом. Полагаю возможности по части безналичной онлайн торговли положительно отразятся на развитии страны, как с точки зрения обеспечения прозрачности, так и с точки зрения удобства и сбалансированного развития страны. Поэтому я очень надеюсь, что эти тенденции будут продолжены», - заявил Аршакян.