Ապրիլի 7-ին ստորագրվել է Գերմանիայի եւ Հայաստանի միջեւ ֆինանսական համագործակցության մասին համաձայնագիրը։ Այն սահմանում է 2018-ից հետո նախատեսված համագործակցության ծրագրերը։ Այս մասին նշված է Հայաստանում Գերմանիայի դեսպանատան ֆեյսբուքյան էջի հրապարակման մեջ։
Ըստ այդմ՝ Հայաստանին տրամադրվում են դրամաշնորհներ, տեխնիկական աջակցություն եւ արտոնյալ տոկոսադրույքով վարկեր, որոնց ընդհանուր ծավալը գերազանցում է 91 միլիոն եվրոն։ Դրանց թվում են կենսաբազմազանության պաշտպանությանը կամ վերականգնվող էներգակիրների խթանմանն ուղղված ծրագրեր։
Covid-19-ով պայմանավորված անվտանգության կանոններից ելնելով՝ դեսպան Միխայել Բանցհաֆի եւ ՀՀ ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանի կողմից համաձայնագիրը ստորագրվեց առանձին։

Соглашение о финансовом сотрудничестве между Германией и Арменией было подписано 7 апреля. Об этом говорится в публикации на официальной странице посольства Германии в Армении в Facebook.
Соглашение определяет программы сотрудничества, предусмотренные после 2018 года.
В соответствии с этим, Армении предоставляются гранты, техническая помощь и льготные кредиты, общий объем которых превышает 91 миллион евро.
К ним относятся и программы по защите биоразнообразия или продвижения возобновляемых источников энергии.
В связи с правилами обеспечения безопасности, обусловленными распространением коронавирусной инфекции Covid-19, посол Германии и министр финансов Армении Атом Джанджугазян подписали данное соглашение по отдельности.