ՀՀ պետության աջակցությամբ Թուրքիայից ավտոբուսներով Հայաստան տեղափոխված թվով 73 ՀՀ քաղաքացիները 14 օր կմեկուսացվեն Լոռու մարզի բարձրակարգ հյուրանոցներում: Այս մասին հայտնում է Լոռու մարզպետարանի մամլո ծառայությունը։
Նրանց մարզի ղեկավարի հանձնարարությամբ դիմավորել են մարզպետարանի գլխավոր քարտուղար Արթուր Մխիթարյանը և Վանաձորի բժշկական կենտրոնի տնօրեն Վահագն Մկրտչյանը: Անմիջապես իրականացվել է քաղաքացիների բուժզննում, ջերմաչափում, և նրանք մեկուսացվել են հյուրանոցային սենյակներում:
Բոլոր ծախսերը հոգում է պետությունը. քաղաքացիներն ապահովված են 3-անգամյա սննդով, հիգիենիկ բոլոր անհրաժեշտ պարագաներով: Սենյակներում առկա է նաև հեռուստացույց դիտելու և ինտերնետից օգտվելու հնարավորություն:

Граждан Армении, доставленных на автобусах в РА из Турции, изолируют на 14 дней в гостиницах высокого класса Лорийской области. Об этом говорится в заявлении, распространенном администрацией Лорийской области.
Согласно заявлению, уже проведено медобследование всех 73 прибывших граждан РА, все они изолированы в гостиничных номерах. «Все расходы взяло на себя государство. Граждане обеспечены трехразовым питанием, всеми необходимыми гигиеническими средствами. В комнатах имеются также телевизоры, есть и интернет», - отмечено в заявлении.