Կարեւորելով երկրի տնտեսական ակտիվության խթանումը՝ IDBank-ը կորոնավիրուսի տնտեսական հետեւանքների չեզոքացման միջոցառումների շրջանակում սկսում է վարկային հայտերի ընդունումը։
Ծրագրի շրջանակում աջակցություն է ցուցաբերվելու տնտեսավարողներին` նրանց հնարավորություն տալով ներգրավել մատչելի ֆինանսական ռեսուրսներ, որոնք կօգտագործվեն նոր մարտահրավերների պայմաններում գործունեության շարունակականությունն ապահովելու համար։
Վարկերը համաֆինանսավորման, վերաֆինանսավորման, սուբսիդավորման սկզբունքով տրամադրվելու են իրավաբանական անձանց եւ անհատ ձեռնարկատերերին։ Վարկային միջոցների տրամադրման պայմանները սահմանվում են կառավարության տնտեսական աջակցության կոնկրետ միջոցառումից, ինչպես նաեւ վարկային միջոցների տրամադրման նպատակներից կախված։ Բանկի կողմից հայտի ուսումնասիրության, վարկի տրամադրման, սպասարկման եւ այլ միջնորդավճարներ չեն գանձվելու։
Արտոնյալ պայմաններով վարկերից օգտվելու համար վարկառուներն արդեն իսկ  կարող են առցանց դիմում ներկայացնել Բանկ՝ հղումով՝ ընտրելով «Վարկեր» թեման եւ լրացնելով պահանջվող բոլոր դաշտերը, ինչպես նաեւ   էլ․ փոստի հասցեով։
Լրացուցիչ տեղեկությունների համար կարող եք կապ հաստատել +374 77 04 40 99 հեռախոսահամարով կամ այցելել Բանկի պաշտոնական կայքէջ։

Recognizing the importance of increasing economic activity in the country, IDBank begins accepting credit applications as part of measures to neutralize the economic consequences of the coronavirus.
The project will provide support to enterprises, giving them the opportunity to attract affordable financial resources to ensure the continuity of business activities in the face of new challenges.
The loans will be provided to legal entities and individual entrepreneurs on the principles of co-financing, refinancing and subsidizing. The terms of the loans are determined in accordance with the Government’s economic support specific measures, as well as the loan objectives. The Bank will not charge fees for loan application services, provision of loans, loan and other services.
In order to take advantage of the loans with preferential terms, borrowers can submit an online application to the Bank at https://www.idbank.am/content/contacts/ by selecting the "Loans" topic and filling out the required fields or by sending an email to [email protected].