Կարեւորելով երկրի տնտեսական ակտիվության խթանումը՝ IDBank-ը կորոնավիրուսի տնտեսական հետեւանքների չեզոքացման միջոցառումների շրջանակում սկսում է վարկային հայտերի ընդունումը։
Ծրագրի շրջանակում աջակցություն է ցուցաբերվելու տնտեսավարողներին` նրանց հնարավորություն տալով ներգրավել մատչելի ֆինանսական ռեսուրսներ, որոնք կօգտագործվեն նոր մարտահրավերների պայմաններում գործունեության շարունակականությունն ապահովելու համար։
Վարկերը համաֆինանսավորման, վերաֆինանսավորման, սուբսիդավորման սկզբունքով տրամադրվելու են իրավաբանական անձանց եւ անհատ ձեռնարկատերերին։ Վարկային միջոցների տրամադրման պայմանները սահմանվում են կառավարության տնտեսական աջակցության կոնկրետ միջոցառումից, ինչպես նաեւ վարկային միջոցների տրամադրման նպատակներից կախված։ Բանկի կողմից հայտի ուսումնասիրության, վարկի տրամադրման, սպասարկման եւ այլ միջնորդավճարներ չեն գանձվելու։
Արտոնյալ պայմաններով վարկերից օգտվելու համար վարկառուներն արդեն իսկ  կարող են առցանց դիմում ներկայացնել Բանկ՝ հղումով՝ ընտրելով «Վարկեր» թեման եւ լրացնելով պահանջվող բոլոր դաշտերը, ինչպես նաեւ   էլ․ փոստի հասցեով։
Լրացուցիչ տեղեկությունների համար կարող եք կապ հաստատել +374 77 04 40 99 հեռախոսահամարով կամ այցելել Բանկի պաշտոնական կայքէջ։

Сознавая важность повышения экономической активности в стране, IDBank начинает прием кредитных заявок в рамках мероприятий по нейтрализации экономических последствий коронавируса.
Проект будет оказывать поддержку предприятиям, предоставляя им доступные финансовые ресурсы для обеспечения непрерывности деятельности в условиях новых вызовов.
Кредиты будут предоставляться юридическим лицам и индивидуальным предпринимателям по принципу софинансирования, рефинансирования и субсидирования. Условия предоставления кредитов определяются в соответствии с конкретными мероприятиями государственной экономической поддержки, а также целями кредитования. Банк не будет взимать комиссионные за изучение заявок, предоставление кредитов, их обслуживание и другие услуги.
Для того, чтобы воспользоваться льготными кредитами клиенты могут подать онлайн-заявку в Банк по ссылке , выбрав тему «Кредиты» и заполнив все необходимые поля, а также отправив электронное письмо по адресу
Для дополнительной информации, пожалуйста, звоните по номеру +374 77 04 40 99 или посетите официальный сайт Банка.