Վերաքննիչ քրեական դատարանի որոշմամբ՝ ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոցը՝ երկրից չհեռանալու մասին ստորագրությունը չի վերացվի։ Այս տեղեկությունը NEWS.am-ին հաստատեց Գլխավոր դատախազի խորհրդական Գոռ Աբրահամյանը:
Նշենք, որ Սերժ Սարգսյանի պաշտպանները Վերաքննիչ դատարան բողոքարկել էին Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանի՝ փետրվարի 26-ին կայացված այն որոշումը, որով մերժվել էր բողոքը։
Հիշեցնենք, որ Սերժ Սարգսյանը մեղադրվում է պետական բյուջեից կես մլրդ դրամի հափշտակությունը կազմակերպելու մեջ: Նա իրեն առաջադրված մեղադրանքը չի ընդունում։ Նրա պաշտպան Ամրամ Մակինյանը պնդում է, որ մեղադրանքը շինծու է:

YEREVAN. – According to the decision of the Criminal Court of Appeal of Armenia, third President Serzh Sargsyan’s current pretrial measure of a signature bond not to leave the country will not be abolished. Gor Abrahamyan, Adviser to the Prosecutor General, confirmed this information to Armenian News-NEWS.am.
Sargsyan's lawyers had appealed to the aforesaid court the decision by the Court of General Jurisdiction of Yerevan, which had denied their appeal.
Serzh Sargsyan is charged with organizing the theft of half a billion drams from the state budget. But he does not accept the charge, and his attorney Amram Makinyan argues that this charge is concocted.