Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն այսօր ընդունել է Արցախի Հանրապետության նորընտիր նախագահ Արայիկ Հարությունյանին: Արմեն Գրիգորյանը շնորհավորել է Արայիկ Հարությունյանին և կարևորել Արցախում ժողովրդավարական ինստիտուտների կայացման ապահովումը:
Անվտանգության խորհրդի քարտուղարը հայտնել է իր պատրաստակամությունն աջակցելու Արցախում անվտանգային և պաշտպանական բարեփոխումների  իրականացման օրակարգին, ինչպես նաև անվտանգության ինստիտուտների ներդաշնակեցմանը:
Հանդիպման ավարտին կողմերը վերահաստատել են միասնական ջանքերի կարևորությունն անվտանգային մարտահրավերներին դիմակայելու հարցում:

Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan today received newly elected President of the Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic) Arayik Harutyunyan, congratulated him and attached importance to the ensuring of functioning of democratic institutions in Artsakh.
Grigoryan expressed his willingness to support the agenda for implementation of reforms in the security and defense sectors in Artsakh and the harmonization of security institutions.
At the end of the meeting, the parties reaffirmed the importance of joint efforts to resist security challenges.