ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքն այսօր՝ ապրիլի 27-ին, կազմել է 479.58 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ նվազել է 0.09 դրամով: Այդ մասին տեղեկանում ենք Կենտրոնական բանկի պաշտոնական կայքից։
Եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 520.20 դրամ (աճել է 3.36 դրամով), բրիտանական ֆունտի փոխարժեքը կազմել է 596.21 դրամ (աճել է 3.67 դրամով), իսկ ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 6.45 դրամ (աճել է 0.07 դրամով)։
Թանկարժեք մետաղների համար բանկի կողմից սահմանվել են հետեւյալ գները. արծաթ՝ 236.14 դրամ, ոսկի՝ 26,457.21 դրամ, պլատին՝ 11,764.59 դրամ:

YEREVAN. – The American dollar’s (USD) exchange rate against the Armenian dram (AMD) comprised AMD 479.58/$1 in Armenia on Monday; this is down by AMD 0.09 from the previous business day in the country, according to the official website of the Central Bank of Armenia.
The exchange rate for one euro was AMD 520.20 (up by AMD 3.36), that of one UK pound totaled AMD 596.21 (up by AMD 3.67), and the rate of one Russian ruble made up AMD 6.45 (up by AMD 0.07) in the country.
In addition, one gram of silver, gold and platinum amounted to AMD 236.14, AMD 26,457.21 and AMD 11,764.59, respectively.