Իսպանիայի իշխանությունները կարող են մինչեւ չորս ժամ սահմանափակել լողափերում հանգստացողների ժամանակը: Այս քայլը կկրճատի ծովի մոտ միաժամանակ գտնվող քաղաքացիների թիվը եւ կնվազեցնի կորոնավիրուսով վարակման հավանականությունը:
Հանգստացողների թվին հետեւել կօգնեն հատուկ հաղորդիչները, գրում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն՝ վկայակոչելով The Sun-ը: Դրանք կտեղադրվեն լապտերասյուների վրա եւ կկարողանան ֆիքսել ծովին մոտեցող քաղաքացիներին:
Սմարթֆոնում հատուկ հավելվածի միջոցով սարքը նաեւ կտեղեկացնի, թե որ լողափերն են ամենաշատը ծանրաբեռնված, որպեսզի հանգստացողները կարողանան արագորեն փոխել պլանները եւ հետո գնալ լողալու:

Власти Испании могут ограничить время пребывания отдыхающих на пляжах четырьмя часами. Данный шаг позволит сократить число граждан, одновременно находящихся у моря, и снизить шанс заражения коронавирусом.
Отслеживать численность загорающих у моря помогут специальные датчики, пишет РИА Новости,  ссылаясь на The Sun. Они будут размещены на фонарных столбах и смогут фиксировать проходящих к морю граждан.
Через специальное приложение в смартфоне устройства будут также сообщать, какие пляжи наиболее загружены, чтобы отдыхающие могли оперативно поменять планы и прийти купаться в другое время.