Երեկ քննչական կոմիտեն հայտարարություն էր տարածել, որում անհարկի շահարկվում էր Քաջարանի համայնքապետարանի եւ համայնքապետ Մանվել Փարամազյանի անունը։ Այս մասին հայտարարություն է տարածել Քաջարանի համայնքապետարանը:
Հայտարարությունում նաեւ ասվում է. «Կոչ ենք անում զերծ մնալ անհարկի հայտարարություններից, կապված Քաջարանի համայնքապետարանի եւ համայնքապետի անվան հետ եւ խստորեն պահպանել անմեղության կանխավարկածը՝ որպես բացարձակ իրավունք։
Վերահաստատելով երեկվա մեր հայտարարության մեջ արտահայտված դիրքորոշումները՝ հորդորում ենք տարատեսակ ԶԼՄ-ներին եւ անձանց զերծ մնալ քրեական գործերի վերաբերյալ սիրողական մակարդակի վերլուծություններ անելուց»:
Հիշեցնենք, որ  երեկ՝ մայիսի 24-ին, բերման էին ենթարկել 4 քաջարանցիներին, նրանցից մեկին ավելի ուշ ազատ էին արձակել, սակայն պարզվել էր, որ նրան ոստիկանությունում բռնության էին ենթարկել:  Դրանից հետո հարազատները հավաքվել էին Կապանի Ոստիկանության մոտ ու տեղափոխել էին ձերբակալվածներին եւ պահանջում էին, որպեսզի թույլ տալ տեսակցել նրանց, համոզվելու, որ նրանք նույնպես բռնության չէին ենթարկվել եւ չտեղափոխել նրանց Երեւան:
Քաջարանի քաղաքապետը ավելի ուշ հայտարարությամբ էր հանդես եկել եւ ասել էր, որ սա քաղաքական հետապնդում է իր նկատմամբ, որ մի քանի օր առաջ  խուզարկել են իր մերձավորների տները, ոչինչ չէին հայտնաբերել, որից հետո տեղի ունեցան ասօրվա ձերբակալումները:
Նշենք, որ ավելի վաղ ցուցարներին հանդարտեցնելու փորձ էր արել Սյունիքի մարզպետ Հունան Պողոսյանը, սակայն քաջարանցիները նրա հորդորին չէին ենթարկվել, ավելին հայտարաում էին, որ կատարվածին մասնակցություն է ունեցել Սյունիքի ՔՊ-ական փոխմարզպետ Նարեկ Բաբայանը:

The administration of Kajaran has issued a statement referring to the Armenian Investigative Committee's note which included the name of the head of the community Manvel Paramazyan and the community in general.
“We urge to refrain from inappropriate statements related to the name of the administration of Kajaran and the head of the community and to strictly observe the presumption of innocence as an absolute right," the administration's statement said.
"Confirming the positions expressed in yesterday’s statement, we urge various media and individuals to refrain from analyzing criminal cases at the amateur level," the statement added.
As reported earlier. the Investigative Committee of Armenia has issued a clarification on the criminal case into the abduction of a person in Kajaran town.
Accordingly, during the investigation of this criminal case, it was found out that by the call of the head of Kajaran community, on April 26, he and about 20 people gathered to clarify the circumstances of the dispute between. G.M. and his friend K. T., and during which a fight took place.
On April 29, of Zangezur Copper and Molybdenum Combine employees B. H., his brother L. H., as well as Kh. M. and M. S. abducted by Sh. M., took him to the area of a company, and beat him, together with A. H. and G. M.
Then, they took him to a house in Agarak and owned by A.P., where he was beaten again, but which was intervened by SH. M.'s brother, G.M. and A.P., as well as several unidentified persons, as a result, which the fight stopped.
During the investigation of this criminal case, a large amount of marijuana was found during the search of A.P.'s residence.