ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի եւ մյուսների գործով այսօրվա դատական ​​նիստը հետաձգվել է:
Բացելով նիստը՝ դատավոր Աննա Դանիբեկյանը տեղեկացրեց, որ «Իզմիրլյան» ԲԿ-ից տեղեկանք է ստացվել այն մասին, որ Ռոբերտ Քոչարյանը, ելնելով առողջական վիճակից, չի կարող մասնակցել նիստին, սակայն թե որքան կտեւի այդ վիճակը, հիվանդանոցից չեն հաղորդել:
Պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանի փաստաբանների կողմից միջնորդություն է ներկայացվել նիստի հետաձգման մասին:
Ինչպես ավելի վաղ հաղորդվել էր, փաստաբան Ինեսսա Պետրոսյանի մոտ կորոնավիրուս է հաստատվել, իսկ նրա ամուսինը՝ Կարեն Մեժլումյանը, ինքնամեկուսացման մեջ է:
Նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գեւորգյանի փաստաբան Էրիկ Ալեքսանյանից միջնորդություն է ստացվել մինչեւ կորոնավիրուսի համավարակի հետ կապված իրավիճակի կարգավորումը նիստը հետաձգելու մասին:
Նախորդ դատական ​​նիստը նույնպես տեղի չէր ունեցել: Ըստ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի՝ «Իզմիրլյան» ԲԿ-ից տեղեկանք էր ստացվել առ այն, որ Ռոբերտ Քոչարյանը հիվանդանոցում է եւ չի կարող մասնակցել նիստին:

YEREVAN. Tuesday's court session in the case of Armenia’s second President Robert Kocharyan and several other ex-officials has been rescheduled.
Opening the hearing, presiding Judge Anna Danibekyan said that a notification had been received from the hospital that Kocharyan could not attend the hearing due to his health condition, but the hospital did not say how long the condition would last.
Lawyers for former Defense Minister Seyran Ohanyan have filed a motion to reschedule the hearing.
To note, Inessa Petrosyan, a lawyer of Ohanyan, had tested positive for COVID-19, and her husband, Karen Mezhlumyan, is in self-isolation.
And former Deputy Prime Minister Armen Gevorgyan's lawyer, Erik Aleksanyan, submitted a motion to postpone the hearing until the situation with the coronavirus is resolved.