Մենք բազմիցս նշել ենք, որ չենք հանդուրժի սպառնալիքիներն ու ուժի լեզուն։ Այս մասին մայիսի 27-ին Ազգային ժողովի նիստում հայտարարեց ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը՝ պատասխանելով Ադրբեջանի ռազմատենչ հռետորաբանության վերաբերյալ պատգամավորների հարցերին։
Նա, մասնավորապես, նշեց, որ հայկական կողմի դիրքորոշումը Հայաստանի հանդեպ սպառնալիքների եւ ուժի կիրառման հարցում պարզ է։
«Մենք նշել ենք , որ կկարողանանք պատասխանել նման քայլերին։ Սակայն մենք մտադիր չենք այդպիսի երկխոսության մեջ մտնել։ Մենք ունենք մեր հետեւողական դիրքոշորումը ղարաբաղյան հակամարտության համաշխարհային կարգավորման հարցում՝ Ղարաբաղի մասնակցությունը բանակցություններին, խաղաղության մթնոլորտի ստեղծումը, որն անհրաժեշտ է այդ հարցի լուծման ահմար։ Ես մեր հայտարարություններին անհարկի զգացմունքային երանգ հաղորդելու անհրաժեշտություն չեմ տեսնում»,- ընդգծեց նախարարը։

Armenia has stated several times that it won’t tolerate threats and the language of force. This is what Minister of Foreign Affairs of Armenia Zohrab Mnatsakanyan declared in parliament today, responding to deputies’ questions about Azerbaijan’s belligerent rhetoric.
Mnatsakanyan particularly stated that the Armenian side’s position on the threats and use of force against Armenia is clear.
“We have stated that we will be able to respond to such actions, but we don’t plan to engage in such dialogue. We have our consistent position on the global settlement of the Nagorno-Karabakh conflict, that is, Karabakh’s participation in the negotiations and the creation of an atmosphere of peace which is necessary for a solution to the Karabakh issue,” the minister emphasized.