Ուրախությամբ տեղեկացնում եմ, որ Եվրոպայի խորհրդի Խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ)՝ Մոնիթորինգի հանձնաժողովի մայիսի 27֊ի նիստում հանձնաժողովի կողմից նշանակվել եմ Ռումինիայի անդամության պարտավորությունների կատարման հարցերով համազեկուցող։ Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը:
Նա, մասնավորապես, նշել է. «Ռումիանիայի հարցերով երկրորդ համազեկուցող է նշանակվել նորվեգացի պատվիրակ Ջեթ Քրիսթենսընը։
Ստուգեցի ԵԽԽՎ արխիվը։ Պարզվեց՝ վերջին անգամ Հայաստանից այլ երկրի համազեկուցող ենք ունեցել 2007 թվականին»:

I am pleased to announce that at the May 27 meeting of the Monitoring Committee of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE), I have been appointed by the committee as co-rapporteur on the matters of implementation of the membership obligations of Romania. Edmon Marukyan, leader of the opposition Bright Armenia Party and its parliamentary faction, wrote this on his Facebook page.
"I checked the PACE archive. It turned out that the last time we had a co-rapporteur from Armenia for another country was in 2007,” he added, in particular.