ԱԺ «ԼՀԿ» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանն այսօր` մայիսի 31-ին, ֆեյսբուքյան ուղիղ միացմամբ անդրադարձել է Հայաստանում գույքահարկի դրույքաչափի փոփոխություններին եւ քաղաքացիներին առաջարկել է օնլայն ցույց իրականացնել և այդպիսով նոր փոփոխությունների դեմ դժգոհություն արտահայտել:
«Եկեք օնլայն ցույց անենք այս նախագծի դեմ, որ տնտեսական ճգնաժամի ընթացքում քաղաքացիների վրա հարկային բեռ է ավելացնում: Կիսվեք այս տեսանյութը եւ գրեք ձեր կարծիքը, թե ինչու եք դեմ այս նախաձեռնությանը»,- ասաց նա:
Էդմոն Մարուքյանը նաեւ նշեց, որ այս պայմաններում, երբ պարզ չէ, թե երբ կավարտվի ճգնաժամը, թե ինչպես ենք դուրս գալու եւ ինչ անշարժ գույքի շուկա է լինելու ապագայում:

Edmon Marukyan, leader of the opposition Bright Armenia Party and its parliamentary faction, on Sunday spoke live on Facebook about the planned changes in the property tax rate in the country, and proposed the citizens to hold an online protest to express their dissatisfaction with these new changes.
"Let's protest online against this plan, which increases the tax burden on citizens during the economic crisis. Share this video, and write your opinion on why you are against this initiative,” he said.
Marukyan also noted that in these conditions, when it is not clear when the crisis will end, how we will get out of this situation, and what real estate market there will be in the future.