Աժ նախագահ Արարատ Միրզոյանը կորոնովիրուսի թեստ չի հանձնել, առողջապահության նախարարության կողմից ցուցում չի եղել։ Այս մասին այսօր՝ հունիսի 1-ին, NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց Միրզոյանի մամուլի խոսնակը՝ Վահան Կոստանյանը։
«Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը եւ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը շփվել են կառավարության հետ հարցուպատասխանի օրը` նախորդ չորեքշաբի, շփման ընթացքում պահպանել են բոլոր կանոնները` դիմակ են կրել, պահպանել են համապատասխան հեռավորություն»-,- ասաց նա։
Դիտարկմանը, որ այսօր ԱԺ նիստին ներկա են պատգամավորներ, որոնք ենթադրյալ կոնտակտավորներ են, եւ առանց թեստ հանձնելու մասնակցում են նիստին, չեն հետեւում պարետի որոշումներին, Կոստանյանը պատասխանեց․ «Ինչպես կառավարության անդամների, այնպես էլ պատգամավորների պարագայում թեստավորում և մեկուսացում/ինքնամեկուսացում կկատարվի բժշկական ցուցման պարագայում»։

Speaker of the National Assembly of Armenia Ararat Mirzoyan hasn’t been tested for coronavirus since there was no instruction from the Ministry of Health. This is what the parliamentary speaker’s spokesperson Vahan Kostanyan told Armenian News-NEWS.am today.
“Prime Minister Nikol Pashinyan and Speaker of the National Assembly Ararat Mirzoyan had contact on the day of the question-and-answer session with government officials in parliament, that is, last Wednesday, and during their interaction, they were wearing masks and were maintaining social distancing,” he said.
When told that there are deputies in parliament today who have allegedly had contact and are attending the parliamentary sessions without having been tested and aren’t complying with the decisions of the Commandant for the state of emergency, Kostanyan said the following: “Government officials and deputies will be tested and isolated and/or self-isolate in case of a medical instruction.”