ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը երեքշաբթի Ինդիանա նահանգում հաղթել է նախնական ընտրություններում (փրայմերիզում), հայտնում է CBS հեռուստաալիքը:
Այս նահանգում հաղթել է նաեւ Դեմոկրատական կուսակցությունից ամերիկյան վարչակազմի ղեկավարի պաշտոնի թեկնածուի հավակնորդ Ջոզեֆ Բայդենը:
Հանրապետական կուսակցության նախընտրական համազգային համագումարը, որի ժամանակ Թրամփի թեկնածությունը պետք է առաջադրեն երկրորդ ժամկետում նախագահի պաշտոնին, նախապես ծրագրված էր անցկացնել օգոստոսի 24-27-ը Շառլոտ քաղաքում (Հյուսիսային Կարոլինա նահանգ): Սակայն նահանգապետ Ռոյ Քուփերը հայտարարել է, որ համավարակի պատճառով չի կարող երաշխավորել միջոցառման անցկացումը:

Президент США Дональд Трамп выиграл во вторник на первичных выборах (праймериз) в штате Индиана, сообщает ТАСС со ссылкой на телеканал CBS.
Претендент в кандидаты на пост главы американской администрации от Демократической партии Джозеф Байден также одержал победу в данном штате.
Предвыборный общенациональный съезд Республиканской партии, на котором должны были выдвинуть кандидатуру Трампа в президенты на второй срок, изначально планировалось провести в городе Шарлотт (штат Северная Каролина) 24-27 августа. Однако губернатор штата Рой Купер заявил, что из-за пандемии не может гарантировать проведение мероприятия.
Трамп заявил, что теперь республиканцы ищут новый штат для организации съезда. Выборы президента США состоятся 3 ноября.