Ոստիկանական համակարգում 2019-ի վերջին միջին աշխատավարձը 279 հազար դրամ է կազմել՝ 2018-ի համեմատ աճելով 50 հազարով: Ընդ որում, ըստ նրա, տարեվերջին առաջին անգամ ուժային գերատեսչության աշխատակիցներին «13-րդ աշխատավարձ» է տրվել:
«Այս պարգեւավճարը վճարվում է նրանց ամսական աշխատավարձի չափով... Կարելի է ասել, որ այս իմաստով մենք հեղափոխական փոփոխությունների ենք հասել»,- նշեց Սարգսյանը: Ոստիկանապետը վստահեցրեց, որ պարգեւավճարների համակարգը բավականին դրական ազդեցություն է ունեցել ոստիկանների աշխատանքի վրա:

Средняя зарплата в системе полиции по итогам 2019 года составила 279 тысяч драмов, увеличившись на 50 тысяч в сравнении с 2018-ым годом. При этом, по его словам, впервые в конце года сотрудникам силового ведомства была выдана «13-я зарплата».
«Эта премия уплачивается в размере их ежемесячной заработной платы… Можно сказать, что мы добились революционных изменений в этом смысле», - отметил Саркисян. Начальник полиции заверил, что система премий оказала довольно положительное влияние на работу силовиков.