«WORLD FOLK VISION»  մրցույթ-փառատոնն այս տարի անցկացվում է օնլայն ձեւաչափով եւ Հայաստանի միակ մասնակիցը՝ Մարիաննա Գեւորգյանն, անցել է կիսաեզրափալիչ փուլ։
Մարիաննա Գեւորգյանը NEWS.am-ի հետ զրույցում հայտնեց, որ մրցույթին ներկայացել է քանոն նվագարանով եւ որ հիմա օնլայն քվեարկության արդյունքում կարող է հայտնվել եզրափակչում. «Մրցույթին մասնակցել է 115 երկիր, 3950 մասնակից եւ կիսաեզրափակիչ ենք անցել 180 մասնակից։ Իրենց առաջարկով եմ մասնակցել մրցույթին, ներկայացրել եմ 2 ստեղծագործություն՝ խմբակային եւ սոլո կատարում, իրենք ընտրել են սոլո կատարումը։ Հայաստանի միակ ներկայացուցիչն եմ, Հայաստանի դրոշի հարցն է։ Ոչ մի երկիր չի ներկայացել քանքնով, հիմնականում պարային համարներ են, ես միակն եմ։ Հունիսի 1–ից սկսվել է քվեարկությունը, որն ի դեպ անվճար է, այն կտեւի մինչեւ հունիսի 15–ը։ Հունիսի 16–ին, օնլայն քվերակության արդյունքներով 50 մասնակից կհայտնվի եզրափակչում։ Մասնակցում են նաեւ Ադրբեջանը եւ Թուրքիան, ինչի համար խնդրանքով դիմում եմ հայ ազգին, որպեսզի քվեարկեն իմ օգտին, եւ մեր դրոշը ծածանվի։ Քվեարկության համար անհրաժեշտ է մուտք գործել «WORLD FOLK VISION»  կայք, գրանցվել, այնուհետեւ Հայաստանի օգտին քվեարկել 10 բալ»։

Конкурс-фестиваль «WORLD FOLK VISION» в этом году проводится в формате онлайн, и единственная участница от Армении Марианна Геворкян  уже прошла в полуфинал.
Как заявила в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am Геворкян, она на конкурсе играет на каноне, и в результате онлайн голосования может оказаться и в финале. «В конкурсе участвуют 115 стран, было зарегистрировано 3950 участников, а в полуфинал прошли 180 человек. А сама я приняла участие в конкурсе по их предложению, представила 2 произведения – групповое и соло выступления, они выбрали последнее. Я являюсь единственным представителем Армении. Тут в основном танцевальные номера, только я выступаю с каноном.
Голосование началось с 1 июня, которое, кстати, бесплатно, оно продлится до 15 июня. А вот 16 июня по итогам онлайн голосования 50 участников конкурса окажутся в финале. Прошу проголосовать за меня, чтоб именно наш флаг развевался. Для голосования надо войти на сайт «WORLD FOLK VISION» , зарегистрироваться и дать 10 балов в пользу Армении», - заявила Геворкян.