«Գլորիա» կարի ֆաբրիկայի 135 աշխատակից վարակվել է կորոնավիրուսով։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Լոռու մարզպետ Անդրեյ Ղուկասյանը։
«Կորոնավիրուսով վարակվածության այսօրվա ցուցանիշը Լոռու մարզում 251 մարդ է: Նրանցից 135_ը «Գլորիա» կարի ֆաբրիկայի աշխատակիցներ են: Ընդ որում, տեղեկացնեմ, որ այս թիվն ստացվել է «Գլորիա» ֆաբրիկայի 197 աշխատակցի թեստավորման արդյունքում: Լավացածների թիվը 67 է: Մեկուսացված է 621 մարդ: Ունենք 1մահվան դեպք: Այս ցուցանիշները հղի են վտանգավոր ու անկանխատեսելի հետեւանքներով: Այսօր առավել, քան երբեւէ մեզնից յուրաքանչյուրի զգոնության չափաբաժինը չափազանց կարեւոր է: Մենք պարտավոր ենք դրսեւորել պատասխանատու վարքագիծ' հանուն մեր ընկերների, մեր հարազատների: Պարտավոր ենք #կրելդիմակ, #փրկելկյանքեր, մեր ծնողների ու մեր երեխաների կյանքը»,- գրել է մարզպետը։

У 135 работников швейной фабрики «Глория» в Ванадзоре обнаружен коронавирус. Об этом на своей странице в Facebook сообщил губернатор Лорийской области Андрей Гукасян.
По словам Гукасяна, указанные 135 заболевших выявлены при тестировании 197 человек. В целом в области сейчас 251 инфицированный, излечились 67, на изоляции находится 621 человек, и умер один.
Напомним, что на днях премьер-министр Никол Пашинян опубликовал фото, на котором сотрудники фабрики «Глория» после работы возвращались домой, столпившись в автобусе «ПАЗ».
«Сотрудники фабрики «Глория» в Ванадзоре, которые идут домой. Вот те, кто обеспечивает рекордное число инфицированных в Армении», - подписал фото Пашинян.