Հունիսի 7–ի ուշ երեկոյան դաժան միջադեպ է տեղի ունեցել Երևանի կենտրոնում գտնվող «Կոնգ» ժամանցի օբյեկտում։ NEWS.am-ի տրամադրության տակ հայտնված կադրերից երևում է, թե ինչպես են կարմիր բերետավորները դաժան հաշվեհարդար տեսնում ռեստորանում այդ պահին գտնվող երկու զույգի հետ։
Մեր տեղեկություններով՝ ծեծի ենթարկվածների թվում են Սամվել Ալեքսանյանի եղբորորդին՝ Արտակ Ալեքսանյանն ու իր կինը, ինչպես նաև նորագյուղցի հեղինակություն Ռոման Մուրադյանն իր կնոջ հետ, որոնց ոստիկանները բռնություն գործադրելով նստեցրել են մեքենան։
Սամվել Ալեքսանյանի եղբոր որդին լուրջ մարմնական վնասված է ստացել ականջի շրջանում և այս պահին նրան վիրահատում են։
Միջադեպի պատճառը, մեր տեղեկություններով, այն է, որ ոստիկանները մոտեցել են զույգերին և կոպիտ ձևով պահանջել լքել ռեստորանը, ինչից հետո վիճաբանություն է սկսվել։
Ոստիկանության լրատվության բաժնից այս առնչությամբ հայտնեցին. «Հունիսի լույս 8-ի գիշերը ոստիկանության ծառայողներն ուժեղացված ստուգայցեր են կատարել մայրաքաղաքում գործող ակումբներ, որոնց գործունեությունը, արտակարգ դրությամբ պայմանավորված, ժամանակավորապես արգելվում է: Նշված ծառայության ընթացքում Աբովյան փողոցի ակումբերից մեկի հաճախորդները, անհարգալից վերաբերմունք դրսևորելով հասարակության նկատմամբ, խոչընդոտել են ոստիկանների աշխատանքին, հնչեցրել են հայհոյանքներ, չեն ենթարկվել ոստիկանների օրինական պահանջներին և բռնություն են գործադրել ոստիկանության ծառայողների նկատմամբ։

A violent incident took place late in the evening on June 7 at Kong Café and Cocktail Room in central Yerevan. Armenian News-NEWS.am has scenes at its disposal, and they show how red beret police officers brutally settled a score with two couples who were there at that moment.
According to the information provided to Armenian News-NEWS.am, among those who were beaten are Samvel Aleksanyan’s nephew Artak Aleksanyan and his wife, as well as authority of Noragyugh village Roman Muardyan and his wife, whom police officers sat down in the police car by using violence.
Samvel Aleksanyan’s nephew received a serious bodily injury near the ear and is currently undergoing surgery.
According to our information, the incident took place when the police approached the couples and rudely demanded that they leave the café, after which the police and the couples got into a dispute.
In regard to the incident, the news service of the Police reported the following: “On the night of June 7, police officers conducted inspections at clubs in Yerevan which are temporarily prohibited from operating due to the state of emergency. During the inspection, the customers of one of the clubs on a street in Yerevan disrespected the public, bothered the police officers, used swear words, failed to obey the police officers’ lawful demands and used force against them. They were taken to the central police station, and a report is being prepared in relation to the incident.”