Երբ վարչապետի մամուլի քարտուղարը հայտարարում է, որ բոլորը խառնվել են իրար, որովհետեւ ապօրինի գույքի բռնագանձման մասին օրենքն է ընդունվել, մոռացել է, որ մենք կողմ ենք քվեարկել այդ օրինագծին: Այս մասին այսօր՝ հունիսի 9-ին, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում նշեց ԲՀԿ խմբակցության քարտուղար Արման Աբովյանը:
«Մենք հասկանում ենք, որ եթե չինովնիկը ձեռքը խցկել ա բյուջեի մեջ, պետք է պատժվի: Սա ցայտուն օրինակ է, որ ոչ ադեկվատ են եւ ոչ պրոֆեսիոնալ»,-ասաց նա՝ հավելելով. «Ազնիվ քաղաքական ուժը աշխատում է հօգուտ պետության, ոչ թե ձեռքն է վերցնում մահակը եւ վազվզելով սկսում վախեցնել: Գոյություն ունեն սկզբունքներ. Եթե դուք այդքան բանը գիտեիք, ինչի՞ էիք հուշագիր ստորագրում»:
Հարցին, թե ԲՀԿ-ն այսօր պահանջո՞ւմ է վարչապետի հրաժարականը, Արման Աբովյանը պատասխանեց. «Մենք գտնում ենք, որ Նիկոլ Փաշինյանի կառավարությունը չի կարողացել դիմակայել այդ բոլոր իրավիճակներին եւ այո, ամբողջ կառավարությունը պետք է փոխվի»:

Когда пресс-секретарь премьер-министра заявляет, что все в замешательстве из-за принятия закона о конфискации незаконного имущества, то она забывает о том, что мы проголосовали за этот законопроект. Об этом заявил в беседе с журналистами 9 июня секретарь парламентской фракции партии «Процветающая Армения» Арман Абовян.
«Мы понимаем, что если чиновник сунул руку в бюджет, то он должен быть наказан. Это яркий пример того, что власти  неадекватны и не профессиональны. Честная политическая сила работает во благо государства, а не берет в свои руки дубинку и, бегая, начинает всех пугать. Существуют принципы: если вы столько всего знали, то почему подписывали с нами меморандум?», - сказал Абовян.
На вопрос, требует ли «ПА» сегодня отставки премьер-министра, депутат ответил: «Мы считаем, что Правительство Никола Пашиняна не смогло противостоять всем вызовам, и, да, весь кабмин надо сменить».