Երբ վարչապետի մամուլի քարտուղարը հայտարարում է, որ բոլորը խառնվել են իրար, որովհետեւ ապօրինի գույքի բռնագանձման մասին օրենքն է ընդունվել, մոռացել է, որ մենք կողմ ենք քվեարկել այդ օրինագծին: Այս մասին այսօր՝ հունիսի 9-ին, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում նշեց ԲՀԿ խմբակցության քարտուղար Արման Աբովյանը:
«Մենք հասկանում ենք, որ եթե չինովնիկը ձեռքը խցկել ա բյուջեի մեջ, պետք է պատժվի: Սա ցայտուն օրինակ է, որ ոչ ադեկվատ են եւ ոչ պրոֆեսիոնալ»,-ասաց նա՝ հավելելով. «Ազնիվ քաղաքական ուժը աշխատում է հօգուտ պետության, ոչ թե ձեռքն է վերցնում մահակը եւ վազվզելով սկսում վախեցնել: Գոյություն ունեն սկզբունքներ. Եթե դուք այդքան բանը գիտեիք, ինչի՞ էիք հուշագիր ստորագրում»:
Հարցին, թե ԲՀԿ-ն այսօր պահանջո՞ւմ է վարչապետի հրաժարականը, Արման Աբովյանը պատասխանեց. «Մենք գտնում ենք, որ Նիկոլ Փաշինյանի կառավարությունը չի կարողացել դիմակայել այդ բոլոր իրավիճակներին եւ այո, ամբողջ կառավարությունը պետք է փոխվի»:

When the spokesperson for the Prime Minister declared that everyone is causing a commotion because the parliament has passed the law on civil forfeiture of illegal assets, she forgot that the Prosperous Armenia faction voted in favor of the bill. This is what secretary of the faction Arman Abovyan told reporters today.
“Our faction understands that officials who have taken money from the state budget need to be punished. This serves as a brilliant example to show that the government is inadequate and non-professional,” he said.
When asked if the Prosperous Armenia Party is demanding the Prime Minister’s resignation, Abovyan said the following: “We find that Nikol Pashinyan’s cabinet has failed to confront all situations, and yes, the whole cabinet needs to be changed.”