Պարոն Ղազարյանը բազմիցս է հանդես եկել քաղաքական հայտարարություններով, ինչպես նաեւ համացանցում տարբեր ենթատեքստերով գրառումներով: Այս մասին խորհրդարանական մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում 2019 թվականի պետական բյուջեի կատարողականի քննարկման ժամանակ ասաց իշխող «Իմ քայլը» դաշինքի պատգամավոր Վահագն Հովակիմյանը:
Այնուհետեւ պատգամավորը Ղազարյանից հետաքրքրվեց՝ արդյոք դա նշանակո՞ւմ է, որ նա շարունակելով պաշտոն զբաղեցնել, այդ կերպ արտացոլում է իր ղեկավարության՝ ի դեմս ՍԴ ղեկավարի եւ մյուս դատավորների քաղաքական մոտեցումները:
Ի պատասխան Ղազարյանն ասաց, որ իր հնչեցրած քննադատությունն անուղղակիորեն ուղղված է նաեւ  ԱԺ Պետաիրավական հարցերով մշտական հանձնաժողովի ղեկավար, իշխող «Իմ քայլը» դաշինքի պատգամավոր Վլադիմիր Վարդանյանին, որը վարել է աղմուկ հանած նիստը, քանի որ մինչեւ պատգամավոր ընտրվելը հենց նա է զբաղեցրել Սահմանադրական դատարանի աշխատակազմի ղեկավարի պաշտոնը:
«Մինչ այդ Հրայր Թովմասյանի որոշմամբ այդ պաշտոնին եղել է Վլադիմիր Վարդանյանը: Եվ լինելով այդ պաշտոնին՝ նա «Իմ քայլը» դաշինքից առաջադրվել է պատգամավորի թեկնածու, մասնակցել քարոզարշավին: Ես ավելի ինտենսիվ ռեժիմ չեմ պատկերացնում, քան պատգամավորի առաջադրումն ու ընտրությունն է: Եթե ցանկանում եք ձեր ընկերոջը քննադատել, ապա խնդրում եմ դա անել ուղղակի, այլ ոչ թե միջնորդավորված՝ իմ միջոցով»,- հեգնանքով նշեց Ղազարյանը:
Ընդ որում՝ նրա խոսքով, Վարդանյանն ավելի «ձեռնտու» դիրքում է, քան Հովակիմյանը, քանի որ ըստ «Քաղծառայության մասին» օրենքի՝ ՍԴ աշխատակազմի ղեկավարի պաշտոնը վարչական է եւ չի ենթադրում քաղաքական գործունության սահմանափակումներ:

Господин Казарян много раз выступал с политическими заявлениями, а также с записями с различными подтекстами в социальных сетях. Об этом на совместном заседании постоянных парламентских комиссий в ходе обсуждения отчета об исполнении государственного бюджета на 2019 год заявил 9 июня депутат от правящего блока «Мой шаг» Ваагн Овакимян.
Затем депутат поинтересовался у главы аппарата  Конституционного суда Эдгара  Казаряна, означает ли это, что он, продолжая занимать должность, отражает таким образом политические подходы своего руководства в лице главы КС и других судей.
В ответ Казарян сказал, что озвученная им критика косвенно направлена и в адрес главы постоянной парламентской Комиссии по государственно-правовым вопросам, депутата от правящего блока «Мой шаг» Владимира Варданяна, который вел нашумевшее заседание, так как до своего избрания депутатом именно он занимал пост главы аппарата Конституционного суда.
«До этого по решению Грайра Товмасяна на этом посту был Владимир Варданян. И, находясь на этой должности, он выдвигался в качестве кандидата в депутаты от блока «Мой шаг»,  участвовал в агитации. Я не представляю более интенсивного режима, чем выдвижение и избрание депутатом. Если вы хотите критиковать вашего друга, то прошу делать это прямо, а не опосредованно через меня», - отметил с иронией Казарян.
При этом, по его словам, Варданян находится в более «выгодной» позиции, чем Овакимян, так как по закону «О гражданской службе» должность руководителя аппарата КС является административной и не предполагает ограничений на  политическую деятельность.